Haberler

iPhone’lara Gelen Son Instagram Güncellemesini Yüklemeyin: Story İzlerken ‘Sağır’ Olabilirsiniz

iPhone’lara Gelen Son Instagram Güncellemesini Yüklemeyin: Story İzlerken ‘Sağır’ Olabilirsiniz

Sosyal medya uygulamaları hem tasarım hem de performansın daha iyi hale gelmesi için çeşitli güncellemeler alıyor. Kullanıcıların bazıları bu güncellemeleri beğenirken, bazıları ise bu güncellemeleri sevmiyor. Çünkü uzun süre kullanılan uygulamalara hem alışılıyor hem de yapılan bazı değişimler kullanıcıların işine yaramıyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, geçtiğimiz günlerde Hikayeler kısmının tasarımında bir değişikliğe gitmişti. Hikayeler çubuğunun yerini değiştiren şirket, şimdi de yeni bir güncellemeyle iOS kullanıcılarını pek de memnun etmedi.

Telefonun sesi kısık olsa bile hikayelerin sesi otomatik olarak duyuluyor

Instagram IOS

Instagram, bugün Apple Store’da yeni bir güncelleme yayınladı. Sürüm 251.0 güncellemesi, “Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içerir” denilerek paylaşıldı. Ancak bu güncelleme iPhone kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir özelliği de beraberinde getirdi. Kullanıcılar, telefonları sessizde olsa dahi Instagram’da paylaşılan hikayeleri izlerken sesini duyabiliyorlar.

Hikayenin susması için telefonu sessizden çıkarıp yeniden sessize almak gerekiyor. Instagram’ın Android versiyonunda ise herhangi bir güncelleme bulunmuyor. Bu güncellemenin Android’e gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca iOS kullanıcıları için paylaşılan yeni güncellemedeki bu olay, bir sorundan da kaynaklananıyor olabilir. Fakat bu konuda herhangi bir resmi açıklama yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir