Sosyal Medya Püf Noktaları

iPhone’dan Android’e fotoğraf aktarımı [Nasıl yapılır?]

iPhone’dan Android’e fotoğraf aktarımı [Nasıl yapılır?]

Bugün sizlere iPhone‘dan Android‘e fotoğraf aktarımıyla ilgili ipuçları paylaşmak istiyoruz. iPhone’dan Android’e fotoğraf aktarımı için çeşitli yöntemler var.

Bu yöntemlerden ilki iPhone ile çektiğiniz fotoğrafları bulut depolamaya aktarmak. Bunun için Google Drive’ı tercih edebilirsiniz. Google Drive 15 GB’lık depolama alanını ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Eğer 15 GB’ın üzerinde bir alana ihtiyaç duyuyorsanız 100 GB’lık alan içi 5,79 TL, 200 GB’lık alan için 11,59 TL aylık ücret ödeyebilirsiniz. Google Drive’da sunulan en yüksek depolama alanı ise 2 TB. Bunun aylık fiyatı ise 28,99 TL. Google Drive haricinde farklı bulut çözümlerini de pek tabii tercih edebilirsiniz.  Android’li cihazlarda yer alan fotoğrafları Mac bilgisayarlara Android File Transfer isimli uygulama kullanarak yüklemek mümkün. Ücretsiz olan bu uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

iPhone’dan Android’e fotoğraf aktarımı için bilgisayarları da tercih etmek mümkün

Bulut depolama çözümlerine aylık veya yıllık bir ücret ödemek istemiyorsanız iPhone ile çektiğiniz fotoğrafları ilk etapta bilgisayara aktarmanız ve daha sonrasında bu fotoğrafları Android’li telefonlara aktarabilirsiniz. Bunun için ilk olarak iPhone’u bilgisayara kabloyla bağlamanız gerekiyor. Windows’lu bir bilgisayar kullanıyorsanız Fotoğraflar uygulamasını açın. Sonrasında İçe Aktar seçeneğiyle USB birimini seçip fotoğrafları aktarmak istediğiniz disk birimini belirleyin. Fotoğrafları kaydettikten sonra Android’li telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bilgisayarım kısmından ulaşacağınız Android’li cihazınıza daha önceden hazırladığınız fotoğraflar dosyasını yapıştırın.

Samsung Galaxy S22 Ultra gibi iddialı Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir