Sosyal Medya Püf Noktaları

WhatsApp gruplarına eklenmeyi kapatma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp gruplarına eklenmeyi kapatma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp‘ta çok sayıda özellik olsa da bu özellikleri tam anlamıyla kullanan kullanıcıların sayısı az.  Biz de bu konuda sizlere yardımcı olmak için yararlı ipuçlar paylaşıyoruz.

Dün sizlere WhatsApp’ta otomatik indirme özelliğinin nasıl kapatılacağıyla ilgili bilgiler paylaşmıştık. Bugün sizlere WhatsApp gruplarına eklenmeyi nasıl durduracağınızı aktarmak istiyoruz.

Belirttiğimiz yöntemi uygulayan iOS ve Android kullanıcıları WhatsApp uygulamasında istemedikleri gruplara eklenmeyi kapatabilir. Bunun için ilk olarak uygulamayı açmanız ve ardından uygulamadaki ayarlara gidilmesi gerekiyor. Ayarlar sekmesinde yer alan Hesap menüsüne gidildikten sonra gizlilik sekmesini açmanız ve burada gruplar sekmesini açın. Gruplar kısmında ”Beni Kimler Gruplara Ekleyebilir” başlığı karşımıza çıkıyor. Burada ”Herkes, Kişilerim, Şunlar Hariç Kişilerim” seçenekleri yer alıyor. Şunlar Hariç Kişilerim seçeneği seçildiğinde grup taleplerinin gelmesini istemediğiniz kişileri kolayca belirleniyor. Bu işlem yapıldıktan sonra rehberinizde belirlediğiniz bu kişiler sizleri herhangi bir gruba ekleyemiyor.

WhatsApp uygulamasında gruplar sessize de alınabiliyor

Tekrardan gruplara dahil olmak için herkes seçeneğini seçebilirsiniz. Bu arada belirtmekte yarar var. Bu belirttiğimiz yöntem halihazırdaki grupları etkilemiyor. Çok fazla bildirim almak istemiyorsanız WhatsApp’ta sessize alma seçeneği de bulunuyor. Sessize alma seçeneği dışında gruptan ayrılmanız da pek tabii mümkün.

Samsung Galaxy Note20 Ultra indirimi kadar bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir