Sosyal Medya Püf Noktaları

iOS 15 ve iPadOS 15 halka açık beta nasıl yüklenir?

iOS 15 ve iPadOS 15 halka açık beta nasıl yüklenir?

Apple geçtiğimiz ay iOS 15 güncellemesinin geliştici versiyonunu indirmeye sunmuştu. İşletim sisteminin geliştirici versiyonunun ardından halka açık beta versiyonu da paylaşıldı. iOS 15’in yeniliklerini şimdiden denemek istiyorsanız uyumlu cihazınıza halka açık beta sürümünü yükleyebilirsiniz. Güncelleme halen beta aşamasında olduğu için çeşitli sorunlara sahip olabileceğini belirtmekte yarar var. Bu sorunları göz önüne almanız gerektiğini söyleyelim ve işlemi nasıl yapacağınızdan bahsetelim.

– iPhone’unuzda Safari internet tarayıcısından Apple’ın beta yazılım sayfasına gidin, Apple Kimliğinizle oturum açın.

– Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki açılır menüden “Enroll Your Devices” seçeneğini tıklayın.

– Sonraki sayfada en solda ”iOS”i seçin.

– Ardından ”Profil yükle” yazılı tuşa dokunun. Bu işlemin ardından web sayfasının bir konfigürasyon profili indirmeye çalıştığını söyleyen bir uyarı karşınıza çıkacak. “İzin ver”i tıklayın.

– Ayarlar uygulamasını açın. En üstte “Profil İndirildi”  bölümünü göreceksiniz. Bunu seçin ve beta yazılım indirmesine ulaşabileceksiniz. Profilin etkinleştirilmesi için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir.

– Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesini takip edin. iOS 15 halka açık sürümünü göreceksiniz.

iOS 15 için geçerli olan bu süreç iPadOS 15 için de geçerli. Biraz önce belirttiğimiz bu adımları takip ederek iPad’lere de iPadOS 15’i yükleyebilirsiniz.

iOS 15 işletim sistemi hangi telefonlara destek veriyor?

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir