Sosyal Medya Püf Noktaları

iOS 15 güncellemesinin beta sürümü nasıl yüklenir?

iOS 15 güncellemesinin beta sürümü nasıl yüklenir?

Apple, iOS 15 güncellemesinin geliştirici versiyonunu indirmeye sundu. iOS 15 güncellemesindeki yenilikleri merak eden teknoloji tutkunları uyumlu iPhone cihazlarına bu işletim sistemini şu anda yükleyebiliyor.

Kullanıcıların beta sürümünü cihazlarına yükleyebilmesi için bu adrese tıklaması ve ardından ilgili profili cihazına indirmesi yeterli oluyor. Güncelleme şu anda beta aşamasında olduğu için çeşitli sorunları barındırabileceğini söylemekte yarar var. Çabucak cihazınızın pilinin bitmesini veya kullandığınız bir uygulamanın aniden kapanmasını buna örnek gösterebiliriz. Güncellemeyi yüklemeden önce böyle sorunlarla karşılabileceğinizi ısrarla belirtmek istiyoruz. Yine de güncellemenin yeniliklerinden şu anda faydalanmak istiyorsanız söylediğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz.

iOS 15, FaceTime da çeşitli yenilikleri kullanıcılara sunuyor

Video görüşme uygulaması FaceTime için uzamsal ses getiren yeni sürüm, aynı zamanda artık yapay zeka ile ortam gürültüsünü kesiyor. Böylece video görüşmelerde ses çok daha net geliyor. Share Play özelliğiyle FaceTime görüşmelerine ortak dinleme / izleme için video ile müzik eklenebiliyor. Aynı zamanda artık arkadaşlar ile ana ekran paylaşılabiliyor. Arkadaşlar ile ortak video izleme özelliği kişilerin görüntüleriyle beraber yapılıyor ve örneğin bir video açıkken mesajlaşmaya devam edilebiliyor. Güncellemenin sunduğu diğer yeniliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir