Haberler

Dünyaca Ünlü Şirketlerden Yeni Sosyal Medya Akımı: Kendinizi Tek Kelimeyle Açıklayın

Dünyaca Ünlü Şirketlerden Yeni Sosyal Medya Akımı: Kendinizi Tek Kelimeyle Açıklayın

Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni bir akımla karşılaşmayalım. Eğer siz de sosyal medyada çokça vakit geçiriyorsanız hemen hemen her gün yeni bir akımın ya da “challange”ın ortaya çıktığı fark etmişsinizdir. Kimi zaman bu akımlar sadece kullanıcılarla sınırlı kalsa da kimi zaman da bu akıma dünya devi şirketler de katılabiliyor.

Dünyanın en büyük haber şirketlerinden olan CNN’in başlattığı düşünülen bu tek kelimelik akım ise sadece şirketleri kapsıyor gibi duruyor. CNN’in yaptığı “breaking news” (Son dakika haberleri) paylaşımının ardından kullanıcılar bu paylaşımla dalga geçse bu tweet kısa sürede viral oldu. Daha sonrasında ise bu akıma diğer şirketler de katıldı

Starbucks’tan tutun Microsoft’a kadar herkes bu akıma katıldı

CNN’in yaptığı bu paylaşımın altında pek çok Twitter kullanıcısı “hesabı liseli stajyerlere mi verdiniz?” “Sosyal medya çalışanınız işten mi ayrıldı?” gibi esprili paylaşımlar yapsa da çok geçmeden Microsoft, Starbucks ve NASA gibi şirketler de bu akıma dahil oldu. Akıma göre şirketler, yaptıkları işi en iyi şekilde açıklayan 1 kelimeyi Twitter hesaplarından paylaşıyor. CNN’in bunu kasıtlı yapıp yapmadığı bilinmese de milyar dolarlık şirketlerin bu akıma katılmış olması sosyal medyada dikkat çekti.

Sosyal medyada “One Word Challange” olarak adlandırılan bu akım her ne kadar şu anda ülkemizde olmasa da büyük ihtimalle yakın zamanda yerli firmalarımız da bu akıma katılacaktır. Bizde sizler için bu akıma katılan 12 dev şirketin paylaşımlarını derledik.

İşte akıma katılan şirketlerin paylaşımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir