Haberler

Elon Musk’tan “Kendi Sosyal Medya Platformunu mu Kuruyor?” Dedirten Paylaşım: X.com…

Elon Musk'tan "Kendi Sosyal Medya Platformunu mu Kuruyor?" Dedirten Paylaşım: X.com...

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk, nisan ayından bu yana Twitter’ı satın almaya çalışırken geçtiğimiz ay bu kararından vazgeçmişti. Twitter’daki bot hesaplar nedeniyle Twitter yönetimiyle anlaşmazlık yaşayan Musk, şirketle davalık olurken son olarak bugün ne kadar ciddi olduğu bilinmeyen bir açıklama paylaştı.

Geçtiğimiz gün 7 milyar dolarlık Tesla hissesi satan Musk, Twitter’da bu konuda girdiği bir sohbette sürpriz bir açıklamaya yer verdi. Bir hesaptan sorulan “Twitter anlaşması gerçekleşmezse kendi sosyal platformunuzu yaratmayı düşündün mü?” sorusunu cevaplayan Musk, soruya sadece “X.com” yanıtını verdi. 

X.com’daki X, aslında ‘bilinmezlik’ ifade etmiyor:

elon musk

Sol: Peter Thiel, Sağ: Elon Musk

Bu alan adı, doğrudan Musk tarafından Harris Fricker, Christopher Payne ve Ed Ho ile birlikte 1999 yılında çevrimiçi banka olarak kurulmuştu. Dahası Musk, “x.com” alan adını 2017 yılında PayPal’dan geri satın alınmıştı. Hatta Musk, PayPal’dan ayrıldıktan sonra şirket bünyesinde kalan bu alan adını da 2017 yılında satın aldığını şu sözlerle duyurmuştu:

“X.com’u geri almama izin verdiğin için teşekkürler PayPal! Şu anda bir planım yok ama benim için büyük bir manevi değeri var.”

Musk, 7 milyar dolarlık hisseyi kendi sosyal medya platformunu kurmak için mi sattı?

Musk’ın tam da 7 milyar dolarlık hissesini sattığı anda gelen bu paylaşım, sanılanın aksine bu paranın olası bir Twitter satın alma işlemi için değil, doğrudan Musk’ın kendi sosyal medya platformunu kurmak için kullanabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Bu konuda Musk’tan net bir yanıt henüz gelmese de, Musk’ın yeni gündeminin yakında X.com hakkında olmasını bekleyebiliriz.

Peki X.com’da şu an ne var?

x.com

X.com’u şu anda ziyaret ettiğinizde karşınıza sadece bir ‘x’ harfi çıkıyor. İnternet sitesinin kodlarına baktığımızda da ardında hiçbir şey olmadığını, sadece ‘x’ yazısının çıkmasını sağlayacak kodları görebiliyoruz. İnternet sitesinin alan adı bilgilerinde de hiçbir bilgi yer almıyor. Bilgilerde sadece alan adının GoDaddy tarafından kayıt edildiği görülüyor.

X.com dahil Elon Musk’ın kariyeri hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız detaylar için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir