Haberler

WhatsApp, Instagram ve Facebook’a ‘Ücretli Özellik’ Geliyor!

WhatsApp, Instagram ve Facebook'a 'Ücretli Özellik' Geliyor!

İnternet dünyası artık belirli bir ücret karşılığında abone olduğumuz hizmetlerle dolup taşarken Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta’dan bugün “Dahası da mı var?” dedirten bir haber geldi. The Verge’ün eline geçen bir şirket içi mesaj, Meta’nın bu üç platform için yeni ücretli özellikler keşfinde olduğunu gösterdi.

Meta tarafından çalışanlara gönderilen mesaja göre şirket; Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta “olası ücretli özellikler” tespit etmek ve geliştirmek için ayrı bir ekip kurdu. “New Monetization Experiences (Yeni Para Kazanma Deneyimleri)” olarak isimlendirilen bu ekibin başına da daha önce Meta’nın araştırma bölümünün başkanlığını yapan Pratiti Raychoudhury getirildi.

Parayla reklam engellemek gibi bir özellik olmayacak:

meta

Meta’nın yeni ekibinin Başkan Yardımcısı John Hegeman ile iletişime geçen The Verge, konu hakkında üstünkörü de olsa bazı detaylar elde edebildi. Hegeman, özellikle reklamları engelleyen ücretli bir hizmet ihtimaline karşı açıklamada bulunarak şirketin halen reklam işlerini büyütmeyi amaçladığını, kullanıcılara reklamları ücret karşılığında kapattırmak gibi planlarının olmadığını belirtti.

Peki ücretli yeni özellikler ne olacak?

Hegeman, açıklamasında insanların para vermeye istekli olacağı ve ödeme yapmaktan heyecan duyacağı yeni tür ürünler, özellikler ve deneyimler oluşturmak için fırsatlar gördüklerini ifade etti. Fakat şu anda ihtimal olarak düşünülen ücretli özelliklerin ne olduğu hakkında bilgi paylaşmadı. Öte yandan, diğer sosyal medya platformları hakkında da şunları söyledi:

“Sektörde neler olup bittiğine dikkat ediyoruz ve bu alanda ilginç şeyler yapmış birden fazla şirket olduğunu düşünüyorum, umarım zamanla onlardan bir şeyler öğrenip taklit edebiliriz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir