Haberler

YouTube’a Instagram ve Twitter Gibi ‘@kullanıcıadı’ Belirleme Geliyor

YouTube'a Instagram ve Twitter Gibi '@kullanıcıadı' Belirleme Geliyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube, platforma gelecek yeni bir özelliği açıkladı. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Instagram veya TikTok gibi platformlarda yayın olarak kullanılan “@kullanıcı-ismi” kalıbı, ilerleyen dönemde YouTube’da da yer alacak. Platform, bu kalıba “tanıtıcı” ismini vermiş durumda. Gelin hep birlikte bu özelliğe yakından bakalım.

YouTube’a kadar pek çok platformda bulunan bu özelliğin getirilmesinin nedeni, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artırmak. Zira YouTube’daki tanıtıcılar sayesinde, kullanıcılar birbirlerini daha kolay etiketleyebilecekler. Ayrıca her tanıtıcı bir kanala özel olacağından, sahte hesaplar da daha kolay ifşa olmuş olacak. Kullanıcı adlarının benzersiz olacağını da söyleyelim.

YouTube’un tanıtıcı özelliği işte böyle görünecek

YouTUbe

YouTube’un açıklamasına göre tanıtıcılar, paylaşılan video ve shortlarda açıklama bölümüne eklenebilecek. Ayrıca bir kullanıcı, tıpkı Instagram veya TikTok’ta olduğu gibi herhangi bir videonun altına yorum olarak da etiketlenebilecek. Tanıtıcılar, mobil cihazlarda shorts videoların izlendiği alanda da karşımıza çıkacak.

YouTube tanıtıcı

YouTube’un açıklamasına göre tanıtıcılar özelliğinin dağıtımına başlanmış durumda. Bu bağlamda; eğer bir kullanıcı YouTube kanalı için benzersiz bir URL oluşturmuş ise tanıtıcısı da o benzersiz URL’deki ibare olacak. Ancak böyle bir şey söz konusu değilse istenen herhangi bir ibare tanıtıcı olarak atanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir