Sosyal Medya Püf Noktaları

WhatsApp hesabını birden fazla cihazda kullanma [Nasıl Yapılır?]

WhatsApp hesabını birden fazla cihazda kullanma [Nasıl Yapılır?]

WhatsApp hesabınızı birden fazla cihazda nasıl kullanabilirsiniz? Bunun için çoklu cihaz beta programına katılmanız gerekiyor.

WhatsApp çoklu cihaz beta programı için ilk olarak firma şunu söylüyor: “Çoklu cihaz beta programına katıldığınızda, telefonunuzu bağlı tutmak zorunda kalmadan WhatsApp’ı aynı anda 4 adede kadar bağlı ikincil cihazda kullanabilirsiniz.” 

Peki buna katılım nasıl olacak?  Süreç Android için şöyle işliyor:

WhatsApp’ı açın >üst üste üç noktaya basın ve diğer seçenekler’e dokunun.Bağlı Cihazlar’a dokunun.Çoklu cihaz beta programı’na dokunun.BETA PROGRAMINA KATIL’a dokunun.

Süreç iOS için şöyle işliyor:

WhatsApp’ta Ayarlar’a gidin.Bağlı Cihazlar’a dokunun.Çoklu Cihaz Beta Programı’na dokunun.Beta Programına Katıl’a dokunun.

Çoklu cihaz beta programından ayrılmak için de 4. adımlara gelip ayrıl’a basmak yeterli oluyor. WhatsApp çoklu cihaz beta programı için firma aşağıdaki notları da düşüyor:

-WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.-WhatsApp hesabınızı kaydettirmeniz ve yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir.-Telefonunuzu 14 günden uzun bir süre boyunca kullanmazsanız bağlı cihazlarınızın bağlantısı kaldırılır.

WhatsApp için başka yenilikler de masada

Eğer WABetaInfo tarafından bulunan son kanıtlar gerçeğe dönüşürse WhatsApp, gönderilen bir mesajın silinmesi noktasından uygulanan 68 dakikalık limiti ileride kaldırabilir. Eğer firma bu adımı gerçekten atarsa, platformda gönderilen bir mesaj örneğin gönderildikten 2 hafta ya da 2 ay sonra silinebilir.

Bu imkân gerçekten güzel görünüyor ve birçok kullanıcıyı da mutlu edecek bir noktada yer alıyor. Ancak firma bazen yaptığı testleri gerçeğe dönüştürmüyor. Ancak yine de son beta sürümlerinde görülen bu imkân, yakında herkes için aktif edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir