Haberler

Ayçiçek Yağı Zammı ve Stok Krizi İddiaları Sosyal Medyanın Gündeminde: İşte Tüm Gelişmeler ve Gelen Tepkiler

Ayçiçek Yağı Zammı ve Stok Krizi İddiaları Sosyal Medyanın Gündeminde: İşte Tüm Gelişmeler ve Gelen Tepkiler

Yükselen enflasyon ve Rusya-Ukrayna krizi, birçok sektörü etkilemeye başlamıştı. Gıdadan, akaryakıta birçok alanda etkisini gösteren bu kriz, vatandaşların üzülmesine neden olan haberlerin ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Son günlerde durmaksızın devam eden akaryakıt ürünlerindeki artışın ardından bir büyük fiyat artışı da ayçiçek yağı konusunda geldi. Dün gelen haberler, ülke çapında oldukça sık kullanılan bir ürün olan ayçiçek yağına ciddi zam yapıldığını, bunun sonucunda da bir ‘ayçiçek yağı’ krizi yaşandığını gösterdi. Tahmin edebileceğiniz gibi bu durum sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Marketlerde izdiham oluştu

Bizim de sizlerle paylaştığımız bu haberde ayçiçek yağı ile ilgili ‘stoklar eriyor, 1,5 ay yetecek kadar yağ kaldı’ haberleri ve yağ fiyatlarına zam geleceğinin duyulmasının ardından vatandaşların marketlere akın etmeye başladığı, izdihamın oluştuğu görülmüştü. Hatta 200 TL’ye ulaştığı aktarılan fiyatların ardından zincir marketlerin, yağları depolara kaldırmaya başladığı bile belirtilmişti. Yaşananlar sosyal medyanın da gündemindeydi;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir