Haberler

Ücretli Abonelik Sistemi ‘Twitter Blue’, Daha Türkiye’ye Gelmeden Zamlandı: İşte “Yok Artık” Dedirten Türkiye Fiyatı

Ücretli Abonelik Sistemi 'Twitter Blue', Daha Türkiye'ye Gelmeden Zamlandı: İşte "Yok Artık" Dedirten Türkiye Fiyatı

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, bundan bir yıl kadar önce Twitter Blue isimli ücretli abonelik sistemini duyurmuştu. Bu ücretli abonelik sistemi, kullanıcılara bazı premium(!) özellikler sunuyordu. ABD’de 2,99 dolar olarak fiyatlanan, Türkiye’de ise 30,99 TL karşılığında kullanılabileceği açıklanan Twitter Blue, henüz ülkemizde kullanılabilir durumda değil

Gelen son haberler ise Twitter Blue‘ya zam geldiğini ortaya koydu. Böylelikle Twitter Blue, daha Türkiye’ye gelmeden zamlanmış oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ücretli abonelik paketinin ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya fiyatlarına 2 dolarlık zam geldi.

App Store’daki fiyat 109,99 TL oldu

Twitter

Twitter Blue Türkiye’de aktif olmasa da uygulamanın iOS mağazasında fiyat bilgisi sunuluyor. App Store’daki verilere baktığımızda, ülkemizdeki bir tüketicinin Twitter Blue için 109,99 TL ödeyeceğini görüyoruz. Ancak bu fiyatın Twitter tarafından belirlenen resmi Türkiye fiyatı yerine Twitter Blue ABD fiyatının App Store’daki TL/dolar paritesine göre otomatik olarak çevrilmiş karşılığı olabileceğini, dolayısı ile Twitter Blue, Türkiye’de kullanıma sunulduğunda farklı bir fiyatla karşılaşabileceğimizi belirtelim.

Twitter Blue’nun ABD fiyatı, 2,99 dolardan 4,99 dolara yükseldi

Twitter’ın resmi blog sayfasındaki açıklamaya göre abonelik paketinin fiyatı, ABD’de aylık 2,99 dolardan 4,99 dolara yükseldi. Kanada da ise 3,49 Kanada dolarına satın alınabilen hizmet, bundan sonra 6,49 Kanada doları karşılığında faturalandırılacak. Twitter, güncel fiyatların Ekim 2022 itibarıyla geçerli olacağını belirtti.

Twitter Blue’nun öne çıkan özelliklerine baktığımızda; Tweeti Geri Al dikkatimizi çekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, paylaştıkları bir tweeti düzenleyebiliyorlar. Okuma Modu isimli özellik ise Twitter’da paylaşılan floodları metin haline çeviriyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde uzun paylaşımları daha rahat bir şekilde okuyabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir