Haberler

Kızılay’ın Tartışmalı Başkanı Kerem Kınık, Hakkındaki Tweet’lere Erişim Engeli Getirtmiş

Kızılay'ın Tartışmalı Başkanı Kerem Kınık, Hakkındaki Tweet'lere Erişim Engeli Getirtmiş

6 Şubat merkezli Kahramanmaraş depremlerinin ardından büyük bir tartışmanın konusu olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Free Web Turkey, Kerem Kınık’ın kendisi hakkında atılan bazı Tweet’lere erişim engeli talebinde bulunduğunu, bu talebin kısa süre sonra yerine getirildiğini öne sürdü.

Elde edilen detaylara göre Kınık, toplamda 8 Tweet için erişim engeli başvurusunda bulundu. Bu 8 Tweet’e yönelik talep, aynı gün içinde Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kabul edildi ve Tweet’lere 16 Mart 2023 tarihli karar ile engel getirildi.

Engellenen Tweet’lerden biri, Şahan Gökbakar’ın iddiasına verilen yanıtlardan biriydi:

kerem kınık twitter

Erişim engeli getirilen Tweet’lerden birisi, oyuncu Şahan Gökbakar’ın “12 ayrı yönetim kurulu başkanlığından toplam 306 bin lira maaş aldığınız yazıyor. Bütün bunları bırakalım, niye kızdı insanlar size ve neden istifa etmelisiniz? Çünkü afet anında çadır sattınız. Özür dileyip görevi bırakın! Gerisi boş” paylaşımına Kerem Kınık’ın verdiği yanıtlardan biriydi.

Tweet’i engellenen Kenan İpek, kararı aşağıdaki tweetinde paylaşmıştı ve birkaç arkadaşının daha Tweet’ine erişim engeli getirildiğini ifade etmişti. Dosyada, erişim engeli talebinin Kerem Kınık tarafından yapıldığı bilgisi yer alıyordu:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir