Sosyal Medya Püf Noktaları

Twitter’daki videoları telefonlara ve bilgisayarlara indirme [Nasıl yapılır?]

Twitter’daki videoları telefonlara ve bilgisayarlara indirme [Nasıl yapılır?]

Dün sizlere Samsung Galaxy S22 ailesinde ekran görüntüsü almayla ilgili bir rehber hazırlamıştık. Bugün ise Twitter’daki videoları telefonlara indirme hakkında bilgi paylaşmak istiyoruz.Twitter’da telif hakları sebebiyle ne yazik ki video indirilemiyor. 

Twitter uygulamasında video indirmek mümkün olmasa da bu konuda çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunun için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Apple imzalı Kestirmeler uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu sayede Twitter’daki videoları telefona indirebilirsiniz. Uygulamayı iPhone’a ve iPad’e yükledikten sonra uygulama ayarlarından ”Güvenilmeyen Kısayollara İzin Ver” seçeneğini açın. Bu seçeneği açtıktan sonra bu adres üzerinden 3. parti tarafından geliştirilen kestirmeyi indirin. Daha sonrasında Kestirmeler uygulamasını açıp kestirmeyi alın. Bu işlemin ardından ”Güvenilmeyen Kısayol Ekle”ye dokunun. iPhone veya iPad’inizde Twitter uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz Twitter videosuna gidin.”Paylaş” tuşuna dokunun ve Twitter Video İndirici’yi seçin.  Tüm bu işlemlerin ardından videolar düşük, orta ve yüksek kalitede indirilebiliyor. Yüksek kalite seçildiğinde yüksek çözünürlüklü videoların mobil cihazlarda daha fazla yer kaplayacağını belirtelim. iOS kullanıcıları aynı zamanda ekran kaydı alarak da videolarını mobil cihazlara indirebiliyor.

Twitter’daki videolar Android’li telefonlara nasıl indiriliyor?

Android tarafına bakıldığında ise işlem iOS platformundan çok daha kolay.  Kullanıcılar Download Twitter Videos isimli uygulamayı mobil cihazlarına indirip Twitter’daki videoları mobil cihazlarına kaydedebiliyor. Ücretsiz olan Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Twitter’daki videoları bilgisayarlara indirme

Bilgisayarda Twitter videolarını indirmek için bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor. İndirmek istediğiniz Twitter videosunun URL bağlantısını kopyalamanız yeterli. Bu işlemin ardından SaveTweetVid veya TwitterVideoDownloader internet sayfalarına gidip ilgili URL bağlantısını yapıştırmanız gerekiyor. Her iki internet sayfasında da farklı formatlar yer alıyor. Önümüzdeki günlerde sizlere fayda sağlayacak yöntemleri de paylaşmaya devam edeceğiz, LOG’u takip etmeye devam edin.

Samsung Galaxy S22 Ultra gibi iddialı Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir