Sosyal Medya Püf Noktaları

Samsung Galaxy S22’de ekran görüntüsü alma [Nasıl yapılır?]

Samsung Galaxy S22’de ekran görüntüsü alma [Nasıl yapılır?]

Kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S22 serisi önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulacak. Sunduğu güçlü özelliklerle dikkatleri üstüne çeken Samsung Galaxy S22’de ekran görüntüsü almayla ilgili bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Android’li telefonların çoğunda ekran görüntüsü aynı şekilde alınırken Samsung Galaxy S22 serisinde ekran görüntüsü almayla ilgili farklı yöntemler bulunuyor. Piyasadaki diğer Android’li telefonlarda olduğu gibi Galaxy S22 serisinde ekran görüntüsü güç ve ses kısma tuşuna aynı anda basılarak alınabiliyor. Yeni modellerde ekran görüntüsü aynı zamanda el hareketiyle de yapılabiliyor. Kullanıcılar ellerinin yan tarafını ekran boyunca yatay olarak kaydırdıklarında ekran görüntüsü alabiliyor. Ancak bu işlem için kullanıcıların telefonlarındaki ayarlar sekmesinde bu özelliği aktif hale getirmesi gerekiyor. Gelişmiş özellikler-Hareketler sekmesi seçildiğinde bu özellik açılabiliyor. Bazı durumlarda kullanıcılar ekranda gördüklerinden daha fazlasının görüntüsünü telefonlarına kaydetmek istiyor. Bu durumda ”Kaydırma Yakalama” özelliğinden yararlanmak mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak biraz önce belirttiğimiz yöntemleri uygulamalı ve ardından ekran kaydı sekmesinde oklar simgesini seçmelisiniz. Oklar simgesi seçildikten sonra ekran otomatik olarak aşağı kayıyor ve ekran görüntüsü uzuyor. Android’li telefonlarda ekran görüntüsünü aldıktan sonra kırpma işlemi kolay olsa da Samsung telefonlarda bu işlem çok daha basit.

Samsung Galaxy S22 serisinde ekran görüntüsü sesli komutla da alınabiliyor

Akıllı seçim özelliğini kullanarak ekranın belirli bir bölümünün ekran görüntüsü almak mümkün. Son olarak Türkçe dil desteğine sahip olmayan Bixby ile de ekran görüntüsü sesli komutla sağlanabiliyor. Pek tabii bunun için Bixby asistana İngilizce veya farklı bir dilde komut vermeniz gerekiyor. Bu sayede ekran görüntüsü çok daha hızlı bir şekilde alınabiliyor. Yeni modeller gerek tasarımları gerekse performanslarıyla göze çarpıyor. Galaxy S22 ailesi yapılan iyileştirmelerle selefinden daha iyi bir performans vadediyor.  Yeni modellerin Türkiye fiyatları ise henüz duyurulmadı. Bizim de merakla beklediğimiz Galaxy S22 ailesinin ofisimize gelmesi durumunda telefonlarla ilgili detaylı incelemeyi  sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

Samsung Galaxy S22 Ultra gibi iddialı Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir