Haberler

Twitter, Yazarlara Para Kazandıran Özelliği Revue’nin Fişini Çekti!

Twitter, Yazarlara Para Kazandıran Özelliği Revue'nin Fişini Çekti!

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, 2021 yılında dikkat çeken bir karar almış ve Revue olarak isimlendirilen bir platformu satın aldığını duyurmuştu. Yazarların internet üzerinden bülten oluşturup, para kazanmasını sağlayan bu platform, yapılan çalışmalarla Twitter’a entegre edilmiş, böylelikle içerik üreticilerin para kazanmasına destek olunmuştu. Şimdiyse Revue için yeni bir karar alındı.

Twitter, haber bülteni özelliğini aktif eden içerik üreticilere bir e-posta gönderdi ve Revue’nin artık kullanılamayacağını söyledi. “Revue’yi kapatmak için zor bir karar verdik.” denen e-postada, kararın nedeniyle ilgili herhangi bir açıklamaya yer verilmedi.

18 Ocak’ta tarih olacak!

Twitter Revue

Twitter’ın gönderdiği e-postaya göre bülten özelliğini aktif eden kullanıcıların 18 Ocak tarihine kadar zamanları olacak. İçerik üreticiler, bugüne dek paylaştıkları tüm bültenleri 18 Ocak’a kadar indirebilecekler. O güne kadar herhangi bir reaksiyon almayan kullanıcılar ise bültenlerine bir daha ulaşamayacaklar. Twitter, Revue için oluşturulan veritabanının silineceğini açıkladı.

Twitter, bir süredir daha uzun tweetler ile ilgili çalışmalarını devam ettiriyor. Bu durum, bizzat Elon Musk tarafından açıklandı. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından yapılan incelemeler, bir tweet’in 4000 karakter uzunluğunda olabileceğini düşündürüyor. Eğer bu plan gerçek olursa, Revue işlevsiz hale gelecekti. Çünkü bültenler oluşturmaya gerek kalmayacaktı. Alınan kararın nedeni de bu olabilir.

Facebook da benzer bir platformunu yakın zamanda kapatmıştı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir