Haberler

Twitter, Kullanıcıların Profiline Cinsiyet Zamiri Eklemesini Sağlayan Bir Özelliği Sunmaya Hazırlanıyor

Twitter, Kullanıcıların Profiline Cinsiyet Zamiri Eklemesini Sağlayan Bir Özelliği Sunmaya Hazırlanıyor

Her geçen gün, neredeyse herkesin zamanının çoğunu geçirdiği sosyal medya platformlarından yeni haberler ile karşınıza çıkıyoruz. Gittikçe büyüyüp popülerleşen bu mecralar, kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek ve insanların isteklerini gerçekleştirmek doğrultusunda uygulamalarına yeni özellikler getiriyor.

Şimdi de dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’a yeni bir özellik ekleneceği ifade edildi. Gelen haberlere göre, son zamanlarda uygulamayı alışveriş sitesine döndürecek olan ‘Twitter Shops’u ve ayrıca tweet’lere hediye göndermenizi sağlayacak yeni bir özelliği uygulamasına ekleyecek olan dev platform, şimdi de diğer popüler platformlarda zaten olan bir özelliği kullanıma sunmayı planlıyor.

Profillere kişi zamiri eklemek mümkün olabilir

Uygulamalar hakkındaki paylaşımları ile tanınan Alessandro Palluzi’ye göre dev platform, kullanıcıların profiline cinsiyet zamirlerini (pronouns) eklemelerini sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Aslında Twitter geçtiğimiz yıl onaylanmış hesap özelliğine tekrar kullanıma sunacağını açıkladığında, profillere ‘hakkında’ sekmesinin eklemeyi planladığını ve bunun içinde zamirlerin de bulunacağını ifade etmişti. Palluzi’nin paylaşımı da açıklamalardan yaklaşık bir yıl sonra özelliğin deneniyor olabileceğini gösterdi.  

Açıklamalara göre özelliğin, profilinizi düzenlediğiniz yerde yer alan ‘pronouns’; yani ‘zamirler’ ifadesi kısmından kullanılması mümkün olacak. Twitter’ın bu özelliği ekleme konusunda biraz geç kaldığı da söylenebilir. Bir diğer dev platform Facebook’ta, zamir sayısı üç ile kısıtlı olsa da yıllardır bu tarz bir özellik bulunuyor. Bunun yanı sıra Instagram da geçen yıl kullanıcıların isminin yanına zamir eklemesini sağlamıştı. Ek olarak LinkedIn, Slack ve Zoom gibi diğer popüler platformlarda da benzer özelliklerin kullanılabildiği söylenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir