Haberler

Telegram Kullanıcı Adınızı Kripto Para ile Satın Alabileceksiniz: Kullanıcı Adları TONcoin ile Satılacak

Telegram Kullanıcı Adınızı Kripto Para ile Satın Alabileceksiniz: Kullanıcı Adları TONcoin ile Satılacak

WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram, WhatsApp’ın sözleşmesini değiştirmesiyle birlikte milyonlarca insanın çaldığı ilk kapı oldu. Milyonlarca kullanıcı kazanan Telegram, birçok özellik eklemiş ve en sonunda Premium seçeneği ile daha fazla grup, çıkartma gibi özellikleri kullanıcılara sunmuştu.

Bugün ise Telegram’ın resmi kanalından yapılan bir açıklamada kullanıcıların yakın zamanda kripto para ile kendi kullanıcı adlarını satın alabilecekleri belirtildi. Peki bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor?

Hep istediğiniz o kullanıcı adına sahip olabileceksiniz!

Telegram’ın yeni sistemi sayesinde kullanıcılar hep istedikleri o kullanıcı adına sahip olabilecek. Telegram’ın TON isimli blokzincirinde oluşturulacak bir pazaryeri sayesinde kullanıcılar, kendi kullanıcı isimlerini satışa koyabilecek ve başkalarının verdiği tekliflere göre kullanıcı adını satabilecek.

Örnek vermek gerekirse diyelim ki Webtekno olarak telegram kanalımızın ismi olan @webtekno’yu TON ağındaki pazaryerinde satışa koyduk. Bu kullanıcı adına sahip olmak isteyen kullanıcılar açık arttırma usulüyle teklif veriyorlar ve en büyük teklifi veren kullanıcı, @webtekno isminin sahibi oluyor. Tabii ki bu kullanıcı adını satın almak için asıl sahibinin bunu satışa çıkarması ve kullanıcıların en yüksek teklifi vermek için “mücadele etmesi” gerekiyor.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durlov ise yaptığı açıklamada @club, @bank ve @game gibi 4 harfli ve genele hitap eden kullanıcı isimlerinin de Telegram tarafından satılacağını belirtti. TON blokzincirinde satılacak kullanıcı isimlerini satın almak içinse TONcoin’e sahip olmanız gerekiyor. Bu açıklama yapılmadan önce 1 TONcoin 23 TL civarında iken açıklamanın hemen ardından TONcoin’in fiyatı 25,80 TL’ye kadar yükseldi.

Bazı kripto analistleri Telegram’ın bu yeni özelliği sayesinde yakın zamanda TONcoin’in çok daha yüksek rakamları görebileceğini belirtti. Eğer almak istediğiniz bir kullanıcı adı varsa şimdiden hazırlıklı olmanızda fayda var. Ancak tabii ki bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın.

Webtekno’nun Telegram kanalına abone olmak için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir