Haberler

Google, Apple CEO’su Tim Cook’a Sataşmaya Çalışırken Kendisi Alay Konusu Oldu

Google, Apple CEO'su Tim Cook'a Sataşmaya Çalışırken Kendisi Alay Konusu Oldu

Teknoloji şirketleri arasında dev bir rekabet olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hatta zaman zaman bu şirketlerin birbirlerine sataştıklarına da şahitlik ediyoruz. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Ancak büyük bir başarısızlıkla… Gelin Google’ın Apple’a sataşmaya çalışırken nasıl rezil olduğuna hep birlikte bakalım.

Apple CEO’su Tim Cook, resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda, şirketin birkaç gün önce tanıttığı yeni iPad ve iPad Pro‘da slogan olarak kullanılan “TakeNote” etiketi ile bu etiket için özel olarak hazırlanmış emojiye yer veriliyordu. Ancak TakeNote yani “Not Al” sloganı, aynı zamanda NBA takımlarından Utah Jazz tarafından da kullanılan bir slogandı. Bundan pek de memnun kalmayan Utah Jazz taraftarları, Apple CEO’sunu eleştiri yağmuruna tuttu.

Google da Tim Cook’a sataşmak istedi. Ama büyük bir hata yapmıştı…

Tim Cook twitter

*Tim Cook’un Twitter’daki paylaşımına buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın akıllı telefon markası olan Pixel için açılan Twitter hesabının yöneticileri, Tim Cook’a sataşmak için bir paylaşım yaptılar. Bu paylaşımda; “TeamPixel” etiketi ve bu etiket için oluşturulan özel emoji yer alıyor, “Pixel ekibi sizi favori takımınıza yakınlaştırmak için burada” gibi iddialı bir cümle bulunuyordu. Ancak Tim Cook’u rezil etmeye çalışan yöneticiler, rezil olduklarının farkında değillerdi. Zira söz konusu paylaşım, bir iPhone’dan yapılmıştı…

Paylaşım kısa bir süre içerisinde silindi. Ancak ekran görüntüleri çoktan alınmıştı…

Google Pixel twitter paylaşımı

Google Pixel ekibi, yaptığı hatayı fark eder etmez paylaşımı sildi. Ancak her şey için çok geçti çünkü diğer sosyal medya kullanıcıları, Google Pixel’in paylaşımını “Twitter for iPhone” ibaresi de görünecek şekilde ekran görüntüsü almışlardı.

Yenilen pehlivan güreşe doymadı: Aynı paylaşım tekrar yapıldı. Bu kez de Twitter’ın web sürümünden…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir