Haberler

Son Dönemin En Tartışmalı Fenomenlerinden Andrew Tate Facebook ve Instagram’da Banlandı!

Son Dönemin En Tartışmalı Fenomenlerinden Andrew Tate Facebook ve Instagram'da Banlandı!

Kickboks kariyeri boyunca, farklı sıkletlerde dört kez ISKA dünya şampiyonluğu kazanan Andrew Tate, 2016 yılında bir kadına saldırdığını gösteren bir videonun paylaşılması nedeniyle Big Brother adlı TV programından atılmış ve o dönem baya ün kazanmıştı. Tate, son zamanlarda hayranlarının Instagram ve TikTok’ta paylaştığı dövüş videoları sayesinde büyük bir takipçi kitlesine kavuştu.

Kadınlar ve erkeklik konusundaki tartışmalı düşünceleri ile sosyal medyada baya ün kazanan Tate, cinsel saldırılar konusunda paylaştığı düşünceler yüzünden Twitter’dan yasak yemişti. Ünlü dövüşçü ve sosyal medya fenomeninin şimdi de çeşitli politikalarını ihlal ettiği için Facebook ve Instagram hesapları kapatıldı.

Her iki platformda da kalıcı olarak yasaklandı

Andrew Tate

Tate’in Facebook ve Instagram’dan tehlikeli kuruluşlar, bireylerle ilgili politikaları ve nefret söylemi politikalarını ihlal ettiği için banlandığı açıklandı.Tate’in yasaklanmadan önce Instagram’da yaklaşık 5 milyon takipçisi vardı. Meta’nın bir sözcüsü yaptığı açıklamada Tate’in her iki platformda da yasağının kalıcı olduğunu ve artık hesaplarının açılmayacağını belirtti.

Son zamanlarda özellikle TikTok’ta #AndrewTate hasgtag’i ile paylaşılan videolar 12,7 milyardan fazla kullanıcı tarafından görüntülenmişti ve Tate’in takipçi sayısı daha da artmıştı. Tate, aşırı erkeksi ve nasıl zengin olunacağına dair ipuçları veren bir fikir markası olan Hustler’s University markası ile tanınıyor. Ayrıca sosyal medya fenomeni, kadınların dövüşmekten aciz olduğunu, bir kadına nasıl vurulacağını anlattığı videoları ve açıklamalarıyla baya gündem olmuştu.

Meta’nın son zamanların tartışılan fenomenini banladığını açıklamasının ardından TikTok’ta, Tate ile ilgili paylaşılan ve topluluk kurallarını ihlal ettiği tespit edilen videolarla, hesaplara karşı harekete geçtiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir