Haberler

“İşinizden Edecek” Denilen Yapay Zeka, Artık İş Bulmanıza Yardımcı Olacak

"İşinizden Edecek" Denilen Yapay Zeka, Artık İş Bulmanıza Yardımcı Olacak

İş odaklı bir sosyal medya platformu olarak bilinen Linkedln, kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni özellik, temelinde yapay zeka ile geliştirilen ChatGPT benzeri bir sohbet botu olarak karşımıza çıktı. Peki Linkedln’in sadece premium kullanıcılara sunduğu bu yeni özellik tam olarak ne işe yarayacak?

Linkedln’in yapay zeka destekli sohbet botu, iş arayan bir kullanıcının başvurmak istediği şirketteki ilgili yöneticiye mesaj göndermesini sağlayacak. Yapay zekanın bir tıklamayla oluşturacağı mesaj, kişiselleştirilmiş bir yapıda olacak. Üstelik kullanıcı, oluşturulan mesajı istediği şekilde değiştirebilecek ve hatta ses kaydı da ekleyebilecek. Linkedln yöneticilerinden Ora Levit, yapay zeka tarafından oluşturulacak mesajların, sıradan mesajlardan çok daha etkili olacağını ve işe alım olasılığını artıracağını söyledi.

Linkedln’in yapay zeka destekli sohbet botu böyle görünecek

Linkedln’in yapay zeka destekli sohbet botunun etkili bir şekilde kullanılabilmesi için Linkedln profilinin tamamen doldurulmuş olması gerekecek. Bu bağlamda; iş başvurusu yapacak kişi profesyonel hayatıyla ilgili ne kadar fazla bilgi girerse, botun oluşturacağı metin de o kadar zengin olacak. Böylelikle işveren, gelen mesaj ile başvuruyu yapan kişinin tüm yetkinliklerini anında görmüş olacak.

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi, Linkedln’in yeni özelliği sadece premium kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor. Linkedln, premium olmak isteyen kullanıcılar için birkaç paket sunuyor ve bunların en ucuzu, aylık 389,99 TL. 

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Tavsiyeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir