Haberler

Instagram’ın Sosyal Medyaya Yön Veren Özellikleri Şimdi de Facebook’a Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler

Instagram'ın Sosyal Medyaya Yön Veren Özellikleri Şimdi de Facebook'a Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler

Instagram için her ne kadar ‘oradan buradan özellik aşırıyor’ desek de yine de sosyal medyanın açık ara lideri. Her ne kadar özellikler konusunda ‘ilham alsa da’ bu özellikleri mükemmelleştirip usta bir şekilde kullanıcıya sunuyor.

Instagram’ın büyük kardeşi Facebook maalesef aynı durumda değil ve yıllar geçtikçe kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Bu nedenle ana şirket Meta, Instagram Reels’in birkaç özelliğini Facebook’a da getirmeyi planladığını duyurdu.

Meta, Reels özelliğine bayağı bir yatırım yapıyor

Meta, her iki sosyal ağda da bulunan Reels kısmı için bir “Seninkini Ekle” çıkartması ekleyecek. Çıkartma, kullanıcıların belirli bir konuyu takip ederek diğer kullanıcıların Reels’lerine yanıt vermelerini sağlıyor. Bir Reels paylaştığınız zaman ekleyebileceğiniz ‘Seninkini Ekle’ butonuna tıklayan kullanıcılar, tıpkı Instagram’da olduğu gibi aynı konu başlığında bir Reels paylaşabilecekler.

Bu çıkartma ile paylaşılan Reels’ler özel bir ayrı sayfada görünecek ve bu akımı kimin başlattığı Reels’in üst kısmında gözükecek. Bu özellik, özellikle influencer’ların takip edecek daha fazla insanı keşfetmesinin bir yolu olarak da görülebilir.

Meta’nın duyurduğu bir başka özellik de Stars sistemi. Bu özellik sayesinde Facebook Reels’teki favori içerik üreticilerinizi destekleyebileceksiniz. Ek olarak artık Reels’leri Instagram ve Facebook arasında daha kolay bir şekilde aktarabileceksiniz. Meta ayrıca daha önce paylaştığınız Facebook Hikayelerinizden derlenen Reels’leri otomatik olarak birleştirip Facebook Reels’i olarak paylaşabileceğiniz bir özellik de yayınlıyor. Geçtiğimi sonbahar zamanı ilk olarak Instagram Hikayeler için yayınlanan bu özellik şimdi hem Instagram’da hem de Facebook’ta Reels kısmına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir