Haberler

Her Fırsatta ‘İfade Özgürlüğünü’ Savunan Elon Musk, Şimdi de Kendisini Eleştiren Gazetecileri Banladı!

Her Fırsatta 'İfade Özgürlüğünü' Savunan Elon Musk, Şimdi de Kendisini Eleştiren Gazetecileri Banladı!

44 milyar dolar karşılığında dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra radikal kararlar veren ve zaman zaman da eleştirilerin odak noktasına oturan Elon Musk, yine çok konuşulacak işlere imza attı. “Düşünce özgürlüğü”nü savunup duran Musk, yaptıklarıyla kendisiyle çeliştiğini gözler önüne seriyor.

Hatırlayanlarınız olacaktır; geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Elon Musk’ın jetini sürekli olarak takip eden ve bunu Twitter’da paylaşan bir kullanıcının kalıcı ban yediğinden bahsetmiştik. Elon Musk, şimdi de o hesabın banlanması ile ilgili eleştirel yorum yapan gazetecileri banlamaya başladı. Banlanan isimler, sektörün önde gelen şirketlerinde çalışıyorlardı.

The New York Times, CNN, Mashable ve dahası…

Elon Musk

Banlanan isimler, gazetecilik sektörü için önemli kişiler. Örneğin The New York Times‘tan Ryan Mac, CNN’den Donie O’Sullivan, The Washington Post‘tan Drew Harwell ve Mashable’dan Matt Binder, artık Twitter hesaplarına ulaşamıyorlar. Hepsinin de tek bir ortak noktası var. Elon Musk’ın konumunu paylaşıp, jetini takip eden kullanıcının banlanmasını eleştirmiş olmaları.

Elon Musk ise aldığı kararı savunuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir