Haberler

Eski Tweetleri Temizleme Vakti Geldi: Twitter, Geçmiş Tweetleri Bulmak İçin Yeni Bir Özellik Ekledi

Eski Tweetleri Temizleme Vakti Geldi: Twitter, Geçmiş Tweetleri Bulmak İçin Yeni Bir Özellik Ekledi

Modern zamanın en büyük fikir alışverişi ve tartışma mecrası olan Twitter, kullanıcıların profillerine eklediği özellikle birlikte atılan eski tweetleri gün yüzüne çıkarmak için kolaylık sağlıyor. Geçtiğimiz dönemde yalnızca sınırlı sayıda profile eklenen bu özellik, deneme testinden geçip şimdi bütün kullanıcılarına sunuluyor. Ancak XDA’dan elde edilen bilgiye göre Twitter’a eklenen bu özellik, şu anda yalnızca iOS uygulamasında geçerli.

Twitter’a eklenen özellik, aslında tam olarak yeni sayılmaz. Kullanıcılar, Twitter’da belli bir profilin geçmişte attığı tweetleri arama motoruna “ ” yazarak her platform üzerinden görebiliyorlardı. Fakat iOS uygulamalarına eklenen bu özellik, direkt olarak profiller üzerinden bu işlemi yapmamızı sağlıyor. Peki bu özellik nerede ve nasıl ulaşılıyor? Gelin bir de bunu inceleyelim.

Atılan eski tweetler kullanıcı profilleri üzerinden görülebiliyor:

twitter özellik

iOS kullanıcıları, eski tweetlerini görmek istedikleri profilde sağ üst taraftaki arama işaretine bastıklarında karşılarına yeni bir arama sekmesi çıkıyor. Bu sekmede bulmak istediğiniz tweeti yazdığınızda karşınıza çıkıyor. Eğer tweetin içeriğini tam olarak hatırlayamıyorsanız da herhangi bir anahtar kelimeyi yazdığınızda o kelimenin kullanıldığı bütün geçmiş tweetleri görebiliyorsunuz. Bu şekilde bulmak istediğiniz içerikler daha kolay ulaşılabilir ve tartışmalar sırasında da eski defterler daha kolay açılabilir hale geldi.

Twitter, geçtiğimiz günlerde sunduğu yeni bir özellikle de Twitter’da paylaşılan Instagram linklerine ‘ön izleme’ eklemişti. Buna ek olarak, geçtiğimiz ay da platforma iki yeni özellik eklenmişti. Geçtiğimiz hafta eklenen “Süper Takip” özelliğiyle birlikte iOS kullanıcıları istedikleri hesaplara ‘premium üyelik’ satın alıp ekstra içerik görebiliyorlar. Ayrıca Twitter menüsünü özelleştirme seçeneği sunan yeni bir özellik de geliyor. Facebook’un krizden çıkamadığı bu dönemlerde Twitter, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir