Haberler

Elon Musk, Twitter Gönderilerinin Neye Göre Öne Çıkarıldığını Açıkladı: Bir de İtirafı Var!

Elon Musk, Twitter Gönderilerinin Neye Göre Öne Çıkarıldığını Açıkladı: Bir de İtirafı Var!

44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra Twitter’daki tek yetkili isim haline gelen milyarder iş insanı Elon Musk, platformla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Elon Musk, bazı gönderilerin artık daha fazla ön plana çıkarılacağını söyledi.. Peki bu nasıl mümkün olacak? Gelin hep birlikte Elon Musk’ın Twitter’daki yeni planlarına yakından bakalım.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara göre bir gönderinin öne çıkarılmasını belirleyen esas kriter, insanların o gönderide ne kadar uzun süre zaman geçirdikleriyle ilgili olacak. Yani beğeni veya retweet, artık daha az önemli olacak. Musk ayrıca, platforma bağlantı olarak eklenen videolar yerine yerel olarak yüklenen videoların da artık daha kıymetli hale geldiğini söyledi. Elon Musk’ın Twitter’ın yerleşik video yükleme servisiyle ilgili bir de itirafı vardı.

“Video yükleme hizmetimiz çok kötü”

Elon Musk

Elon Musk, Twitter’daki açıklamalarında platformun video yükleme servisinin kötü durumda olduğunu kabul etti. “Maalesef video yükleme servisimiz çok kötü!” diyen milyarder iş insanı, bununla ilgili çalışmalar sürdürdüklerini de ekledi. Musk, telefon ve dizüstü bilgisayarlar için özellikle de 10 dakikadan uzun süreli videolarda 480p çözünürlük tercih edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Elon Musk tarafından yapılan itirafın yersiz olmadığını söyleyebiliriz. Twitter kullanıcıları iyi bilirler; platformda bir video izlemek gerçekten de keyif verici değildir. Yapılacak çalışmalar, Twitter’ın en büyük eksiklerinden bir tanesinin giderilmesini sağlayabilir. Eğer bu gerçek olursa, Twitter kullanıcıları öne çıkmak istedikleri zaman YouTube bağlantısı bırakmak yerine, platforma içerik yüklemesi yapabilirler.

İlk Ay 1 TL’ye BluTV ve Hepsiburada Premium! Daha Ucuzu Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir