Haberler

Dünyanın En Ünlü Futbolcularından Casillas ve Puyol’un Eşcinsel Olduklarını Açıklaması Sosyal Medyayı Karıştırdı

Dünyanın En Ünlü Futbolcularından Casillas ve Puyol'un Eşcinsel Olduklarını Açıklaması Sosyal Medyayı Karıştırdı

Futbol dünyasında eşcinsellik açıklamalarına çok fazla rastlamıyoruz. Hatta aktif oyuncular içerisinde eşcinsel olduğunu açıklayan ilk isim olan Avustralyalı Josh Carvalho da bu yönelimi nedeniyle Katar’daki Dünya Kupası’na katılamayabileceğini iddia ederek gündem olmuştu. Katar yönetimi ise oyuncunun turnuvaya gelebileceğini ve önünde bir engel bulunmadığını ifade etmişti. 

Bugün ise sosyal medya yakın zamanda yeşil sahalara veda etmiş iki ismin açıklamalarıyla adeta allak bullak oldu. Real Madrid’den tanıdığımız İker Casillas ve Barcelona’lı Charles Puyol, eşcinsel olduklarını açıkladı. 

Sosyal medya açıklaması ortalığı karıştırdı

casillas puyol eşcinsel açıklaması

İlk olarak 41 yaşındaki Casillas, Twitter’dan “Umarım bana saygı duyarsınız: Ben eşcinselim.” açıklamasında bulundu. Bunun üzerine Puyol da “Hikayemizi anlatmanın zamanı geldi, İker.” şeklinde bir cevap verdi. Bu paylaşımlar dünya çapında gündem olurken daha sonra iki isim de paylaşımlarını sildi. Ayrıca Real Madird de Casillas’ı takipten çıktı. 

İspanya basınında ise AS gazetesi, hakkında çıkan aşk dedikodularından bıkan efsanevi kalecinin, bu paylaşımlarla dalga geçmek için ironi olarak böyle bir yöntem seçtiğini iddia etti.

Casillas, Twitter hesabının hacklendiğini açıkladı.

Cassillas hack açıklaması

Iker Casillas, bu paylaşımlar sonrası önce yapılan paylaşımları sildi, sonra ise bir açıklama yaparak Twitter’ının hacklendiğini duyurdu. Puyol da paylaşımları sildi, ancak henüz bir paylaşımda bulunmadı.

Gelen sosyal medya tepkileri ise şu şekilde:

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

casillas gay tepki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir