Haberler

Çıplaklık İçeren Yeni Bir TikTok Akımı Tartışmaların Fitilini Tekrar Ateşledi: Algoritmayı Kandırmanın Yolunu Buldular

Çıplaklık İçeren Yeni Bir TikTok Akımı Tartışmaların Fitilini Tekrar Ateşledi: Algoritmayı Kandırmanın Yolunu Buldular

Bugüne kadar pek çok anlamsız ve hatta zarara yol açan pek çok TikTok akımı görmüştük. Fakat platformda son günlerde popüler olan bir akım, platformun içerik denetimi konusundaki eksiklerini gözler önüne serdi.

TikTok kullanıcıları, bu kez videolarda gözünüzü kırpma hızından daha kısa bir sürede göğüslerini göstermeye başladı. “Foopah challenge” olarak anılan yeni akım, platformun çıplaklık politikalarını yerle bir ediyordu.

Tabii bu trend ile OnlyFans’e yönelim de arttı:

tiktok

TikTok kullanıcısı Amy Andrews, BuzzFeed’e yaptığı açıklamada yeni akım kapsamında yayınladığı birkaç video ile OnlyFans trafiğini de artırdığını ifade etti. Yeni akım, önceki akımlara göre çok daha büyük bir dönüş sağladı.

TikTok akıma karşı harekete geçse de henüz tam olarak engelleyemedi:

TikTok, akıma dahil olan videoların paylaşıldığı bazı etiketleri platformda engelledi. Fakat kullanıcılar, bu etkiletlerin alternatiflerini üreterek akımı devam ettiriyor. Üstelik TikTok’un kendi verilerine göre bu etiketlerle etkileşimde bulunan kullanıcıların 3’te 2’si 18-24 yaş aralığında yer alıyor.

TikTok, çıplaklık tespit ettiği videoları da kaldırmayı sürdürüyor. Fakat akımın popülerliği sayesinde kaldırılan videodan daha fazla video yayınlanıyor.

TikTok’tan açıklama da geldi:

BuzzFeed’e konuşan TikTok sözcüsü, “TikTok’ta çıplaklık ve müstehcen içeriğe izin verilmez. İhlal edici hashtag’leri yasaklamak ve videoları kaldırmak da dahil olmak üzere, bu türden herhangi bir içeriğe karşı uygun önlemleri alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Akımı başlatan kullanıcının videoları kaldırıldı, hesabı engellendi:

Söz konusu akımı başlattığı düşünülen ‘Foopah’ adlı kullanıcının hesabı yasaklandı, videoları da platformdan kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir