Sosyal Medya Püf Noktaları

Apple Watch’ta pil ömrünü uzatma [Nasıl yapılır?]

Apple Watch’ta pil ömrünü uzatma [Nasıl yapılır?]

Apple Watch piyasadaki en gelişmiş akıllı saatlerden biri olarak öne çıksa da ne yazık ki uzun bir pil ömrü sunamıyor.

Akıllı saat kısa bir pil ömrüne sahip olsa da Apple Watch’ta pil ömrünü uzatma için çeşitli yöntemler var. Eğer Apple Watch Series 5 ve daha yeni bir Apple Watch kullanıcısı iseniz  pil ömrünü uzatmak için ilk olarak her zaman açık ekran özelliğini kapatabilirsiniz.

Apple Watch’larda OLED ekran teknolojisi kullanıldığı için arka planda koyu tonların hakim olduğu bir saat yüzünü tercih edebilirsiniz. Ayrıca ekran parlaklığını kısarak da akıllı saatin pil ömrünü artırabilirsiniz. Akıllı saatte pil ömrünü uzatmak için yapılması gereken yöntemlerden biri de bildirimleri azaltmak. Varsayılan olarak iPhone’lardaki tüm bildirimler akıllı saatlere de gönderiliyor.  Bildirimleri azaltmak için iPhone’daki akıllı saat uygulamasına tıklamalı ve sonrasında bildirimlere gidilmesi gerekiyor. Bu alanda bildirimleri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Egzersiz sırasında kalp ritmi ölçümünü kapatan da pil ömrünü artırmak mümkün. Kalp ritmini modunu tamamen devre dışı bırakmak için Watch uygulamasını açmalı ve sonrasında antreman modunda güç tasarruf modunu açmanız gerekiyor. Akıllı saat kullanıcıları bilekliklerini her kaldırdığında saatlerindeki ekran yanıyor. Bazı durumlarda bu ekran ihtiyaç duyulmadığında da açılabiliyor. Bu da akıllı saatin pilinin daha çabuk sürede tükenmesine neden oluyor. Bu ayar da Watch uygulaması üzerinden kapatılabiliyor. Bunun için Genel-Ekranı uyandır tuşuna basmak yeterli.

Apple Watch’ta pil ömrünü uzatma için farklı yöntemler de mevcut

Akıllı telefonunuzda Bluetooth özelliği devre dışı bırakıldığında da akıllı saat daha fazla enerji harcıyor. Wi-Fi bağlantı daha fazla güç tükettiği için Bluetooth özelliğini akıllı telefonunuzda açın. Hey Siri özelliği kullanışlı bir özellik olsa da bu özellik de Apple Watch’un pilinin tükenmesini sağlıyor. Bunun için Watch uygulamasından bu özelliği de kapatarak akıllı saatinizin pil ömrünü artırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir