Sosyal Medya Püf Noktaları

iPhone’larda Lightning bağlantısını temizleme [Nasıl yapılır?]

iPhone’larda Lightning bağlantısını temizleme [Nasıl yapılır?]

iPhone‘ların çoğu modeli suya ve toza karşı dayanıklı olsa da telefonların alt kısmındaki Lightning bağlantı noktası zamanla kirlenebiliyor. iPhone’larda Lightning bağlantısını temizleme için çeşitli yöntemler var. 

Lightning bağlantı noktasının kirlenmesizamanla telefonların şarj olmamasına sebebiyet veriyor. Bunun için iPhone’larınızdaki bu bağlantı noktasını belli aralılarla temizlemeniz gerekiyor. Ancak bu temizleme işlemini yaparken hassas olmanız gerekiyor. Çünkü Lightning bağlantı noktasına baskı uygulanması durumunda telefonunuzun şarj noktasına daha büyük bir hasar vermeniz olası. Herhangi bir kürdan kullanarak Lightning bağlantı noktasını temizleyebilirsiniz. Herhangi bir ışık kaynağı kullanarak bu işlemi daha düzgün bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kürdan haricinde bir diş fırçası yardımıyla da bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi bu işlemin düzgün bir şekilde yapılması gerekiyor. Bağlantı noktasına zarar vermemek adına pamuklu çubuk kullanmanızı önermiyoruz. iPhone’larınızda temizlik işleminin ardından hala şarj sorunu yaşıyorsanız adaptör veya kablonuzu da kontrol etmeniz gerekiyor.

iPhone’larda Lightning bağlantısını temizleme yöntemini hoparlörde de kullanabilirsiniz

Adaptör veya kabloyu değiştirdiğinizde de şarj işlemiyle ilgili sorun yaşıyorsanız iPhone’unuzu ek yakın servis noktasına götürmelisiniz. Belirttiğimiz işlemi telefonun alt kısmındaki hoparlör için de uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken de hoparlöre zarar vermeden temizlik işlemini yapabilirsiniz.  Önümüzdeki günlerde farklı tüyoları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir