Sosyal Medya Püf Noktaları

WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e aktarma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e aktarma [Nasıl yapılır?]

Akıllı telefon kullanıcıları için yararlı ipuçlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün sizlere WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e aktarma için yararlanabileceğiniz bir ipucunu paylaşmak istiyoruz. Whatsapp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e aktarmak için Android’li cihazınızda Android 12 yüklü olması gerekiyor.

Şu anda bu işletim sistemine yeni telefon modelleri destek veriyor.  Kullanıcıların bunun haricinde USB-C Lightning kablosuna da sahip olması gerekiyor. Apple Store’da satılan kulaklığın Türkiye’deki fiyatı ise 439 TL. Pek tabii bu kablonun Apple haricinde üretilen modelleri de var. Bu kabloları  çok daha uygun fiyata satın almak mümkün. Android’li cihazı ilk etapta USB kabloyla iPhone’a bağlayın. Kurulum işlemi sırasında bilgisayara güven kısmına dokunun. Sonrasında iPhone’dan neyi geri yüklemek istediğiniz sorulacak. Bu kısımda ”Uygulamalar” ve ”WhatsApp Messenger”ı seçin. Sonrasında WhatsApp’ı açmak için iPhone’unuzun kamerasıyla tarayabileceğiniz bir QR kodu göreceksiniz.

WhatsApp sohbet geçmişini iPhone’dan Android’e aktarma için şu yöntemlerle devam edin

QR kod çalışmazsa iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın ve ”Ayarlar” sekmesinden ”Sohbetler”i seçin. Ardından “Sohbetleri Android’e Taşı”ya tıklayın. Devam etmek için ”Başlat”a dokunun. Bu işlemin ardından Android cihazınızda aktarım süresi başlayacak. Belirttiğimiz bu yöntemleri uygulayarak iPhone’daki WhatsApp sohbet geçmişinizi Android’li cihazlara aktarabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde farklı yararlı ipuçlarını da paylaşmaya devam edeceğiz, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir