Sosyal Medya Püf Noktaları

Metaverse’te arsa satın alma [Nasıl yapılır?]

Metaverse’te arsa satın alma [Nasıl yapılır?]

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg‘in kısa bir süre önce yaptığı açıklamanın ardından Metaverse kavramını sıkça duymaktayız.

Metaverse, sanal bir dünyada kullanıcıların arkadaşlarıyla birlikte konserler izleyebilecekleri, oyunlar oynayabilecekleri veya sinemaya gidebilecekleri bir dünya olarak öne çıkıyor. Metaverse dünyasına girmek için kullanıcıların sanal gerçeklik gözlükleri satın alması gerekiyor.  Türkiye’de resmi satışı olmayan ancak farklı satış kanalları üzerinden temin edilebilen Oculus Quest 2 sayesinde bu dünyaya giriş yapılabiliyor. Kullanıcılar metaverse’de arsalar da satın alabiliyor. Evet yanlış duymadınız. 90.601 parsel araziden oluşan bir 3D sanal gerçeklik platformu Decenterland üzerinden arazi satın almak mümkün. Decenterland’deki araziler LAND token isimli bir kripto para birimiyle satın alınabiliyor. LAND token sayesinde kullanıcılar boşta olan araziler satın alıp bu arazilere yapılar inşa edebiliyor. MANA isimli token kullanıcıları için sanal bir arsa yerine Decentraland arsalarındaki değer kazanma durumundan faydalanabiliyor. Bu token’a sahip kullanıcılar sanal bir arsa satın alamıyor.

Decenterland’a nasıl giriş yapılıyor?

Decenterland’a üye olunduğunda çeşitli içerikler ve uygulamalar hazırlanarak bunlardan sanal paralar da kazanılabiliyor. LAND olarak adlandırılan parselin boyutu ise 16 m x 16 m. Kullanıcılar satın aldıkları bu parselleri özel koordinatlar sayesinde bulabiliyor. Bu arada belirtmekte yarar var. Şu an için bu sanal evrene VR gözlüklerle veya mobil cihazlarla giriş yapmak mümkün değil. Chrome veya Firefox tarayıcısı üzerinden bu evrene giriş yapılabiliyor. Sanal evrende şimdiden bir yeriniz olmayı düşünüyorsanız buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir