Haberler

Twitter’dan 10 Yıl Önceki Facebook’u Geri Getiren Yeni Özellik

Twitter'dan 10 Yıl Önceki Facebook'u Geri Getiren Yeni Özellik

Son haftalarda Elon Musk’ın satın alımıyla gündemde olan ve Musk’ın anlaşmadan vazgeçmesi üzerinde mahkeme yoluna giden Twitter, bir yandan da platformu geliştirmeyi sürdürüyor. Sosyal medya devi, son olarak bazı kullanıcılarını sürpriz bir şekilde yakalayan yeni bir özelliğini yayınladı.

Twitter’ın yeni özelliği, Twitter paylaşımlara önceden hazırlanmış etiketler eklenmesini sağlayacak ‘Durum’ özelliği oldu. Bu özellik ile kullanıcılar, paylaşımlarına Facebook’tan alışık olduğumuz şekilde ‘Tatil modu, seyahat ediyor, hayallerini yaşıyor’ gibi durumlar ekleyebilecek. Özellik, şu anda sadece sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor.

Yeni özellik böyle gözüküyor:

twitter

Özelliğin aktifleştirildiğini gören kullanıcılar bu durumu Twitter’da paylaşırken, Twitter’dan da yeni özellik hakkında bir açıklama geldi. TechCrunch’a konuşan Twitter sözcüsü, “Sınırlı bir süre için önceden belirlenmiş bir listeden bir durumları Tweetlerinize eklemenizi sağlayan bir özelliği test ediyoruz.” İfadelerine yer verildi. Açıklamanın devamı şu şekildeydi:

“İster ilgi çekici bir Tweet dizisi bırakmak üzere olun, ister düşüncelerinizi paylaşın veya Pazartesi günleri kötü bir durumla karşı karşıya olun, Tweet’leriniz neyin peşinde olduğunuzu daha iyi iletebilir.”

Twitter’ın özellikle karakter sınırına sahip olması nedeniyle yararlı olabileceği düşünülen bu yeni özelliği, bazı kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alırken bazıları tarafındansa gereksiz olarak görüldü. Şirket, yeni özelliğin şu an için ABD’de ve Avustralya’da seçili bir grubun testine açıldığını paylaştı. Özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir