Haberler

Twitch’te ‘En Çok Aboneye Sahip Yayıncı’ Rekoru Kırıldı: Ayda 1,5 Milyon Dolar…

Twitch'te 'En Çok Aboneye Sahip Yayıncı' Rekoru Kırıldı: Ayda 1,5 Milyon Dolar...

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu Twitch ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Twitch’in popüler yayıncılarından Kai Cenat, en çok aboneye sahip yayıncı rekorunun yeni sahibi oldu. An itibarıyla 300 binin üzerinde aboneye sahip olan yayıncı, bu unvanı 283 binden fazla aboneye sahip olan Ludwig’in elinden aldı.

Bilmeyenlere için anlatalım; Kai Cenat, aslında Twitch yayınlarında farklı bir şey yapmıyor. Açtığı videolarda ya oyun oynuyor ya da arkadaşları ile bir araya gelip videolar izliyor ve bu videolar hakkında konuşuyor. Hatta biz bu makaleyi yazarken yaptığımız kontrollerde, Cenat’ın canlı yayında olduğunu ve uyuduğunu gördük. Yayıncının samimi tavırları, diğer kullanıcıların ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Bu arada; şunu da belirtmeden geçmeyelim: Kai Cenat’ın 4 milyonun üzerinde de takipçisi var.

Sadece abonelik geliri aylık 1,5 milyon doları geçti; Tabi Twitch’in komisyonu hariç…

Kai Cenat

Twitch’te bir yayıncıya abone olmak istediğinizde, aylık düzenli ödemeler yapmanız gerekiyor. Bu bağlamda; Twitch’in ABD’deki kurallarına baktığımızda, en ucuz abonelik tutarının 4,99 dolardan başladığını görüyoruz. Kai Cenat’ın 300 bin abonesi ile abonelik ücretini çarptığımızda, yayıncının ayda en az 1.5 milyon dolar kazanma potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi Twitch bu abonelik ücretinin bir kısmını komisyon olarak kesiyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir