Sosyal Medya Püf Noktaları

Safari’de indirme geçmişini görüntüleme ve temizleme [Nasıl yapılır?]

Safari’de indirme geçmişini görüntüleme ve temizleme [Nasıl yapılır?]

Safari‘de indirme geçmişini görüntüleme ve temizleme hakkında bir ipucu paylaşmak istiyoruz. Mac’te Safari tarayıcısını kullanırken geçmişte indirilen dosyaların bir listesini görmek ve bu dosyaları kolay bir şekilde temizlemek mümkün.

Bunun için ilk olarak Safari uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra internet adresi girdiğiniz adres çubuğu alanının hemen sağ tarafında oka benzeyen bir ok yer alıyor. Bu oka tıklayın veya Option+Command+L tuşlarına basın. Adres çubuğunun yanında bir simge göremiyorsanız Safari’de bir indirme geçmişinizin olmadığını söyleyelim.

Belirttiğimiz oka tıkladığınızda en son indirdiğiniz dosyaların bir listesi yer alıyor. İndirilen dosyaların yanında yer alan büyüteç ikonuna bastıktan sonra Safari üzerinden indirilen tüm dosyalar görüntüleniyor. Bu alanda silmek istediğiniz dosyaları seçip hızlı bir şekilde bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. İndirilenler listesinin tamamını temizlemek için pencerenin sağ üst köşesindeki temizle tuşuna tıklayın. Temizle tuşuna basıldıktan sonra indirilenler listesi siliniyor ve araç çubuğundaki ok simgesi de kayboluyor.

Safari’de indirme geçmişini görüntüleme ve temizleme  haricinde uygulamada dolaşma geçmişinizi temizleme

Mac’inizdeki Safari uygulamasında  Geçmiş > Geçmişi Sil öğesini seçin, sonra açılır menüyü tıklayıDolaşma geçmişinizin ne kadarının silinmesini istediğinizi seçin.Gemişinizi sildiğinizde, Safari, dolaşmalarınız sonucunda kaydettiği verileri siler.

Önümüzdeki günlerde farklı ipuçlarını da sizlerle paylaşacağız. LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir