Haberler

MrBeast, Yeni Videosunda Görme Engelli 1.000 Kişiyi Tedavi Ettirdi

MrBeast, Yeni Videosunda Görme Engelli 1.000 Kişiyi Tedavi Ettirdi

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube üzerinde şu anda bireysel kanal olarak en çok aboneye sahip olan kanal MrBeast, çok zengin bir insan. Servetini bu platformdan kazanan MrBeast, bu servetini insanlara yardım etmek için kullanıyor ve videosunu çekip yine bu platformda paylaşıyor.

Paylaştığı her video çok kısa bir sürede milyon izlenme alıyor ve hemen hemen her videosu sosyal medyada sükse yaratıyor. Zira imza attığı işler gerçekten yardıma ihtiyacı olan birçok insana yardım ediyor. Yine bu tarz bir video ile karşımıza çıkıyor MrBeast.

MrBeast, görme engelli 1.000 kişinin tedavisini üstleniyor:

MrBeast’in en yeni videosunda, kendisi farklı farklı yerlerden görme engeline sahip 1.000 insan buldu ve ameliyat yoluyla ilk kez dünyayı görmelerine yardımcı oldu. Hatta bunun da ötesinde MrBeast, bu insanlardan bazılarına 10.000 dolar verdi.

Bu videoda gerçekten çok özel ve duygusal hikâyeler yer alıyor. YouTuber’ın yardım ettiği insanlardan biri, oğlunun yüzünü tekrardan görme yetisine kavuştuğu için çok mutluydu. Bir başka görme engelli insan olan genç Jeremiah için de MrBeast tedavisini karşılamakla kalmayıp üniversite harcamaları için 50.000 dolar verdi.

MrBeast’in masraflarını karşıladığı ameliyat, insanların tekrar görme yetisini kazanmasına nasıl yardımcı oluyor?

Kendisi videoda ameliyatı şöyle anlatıyor: “Eğer ameliyatın nasıl insanların görme yetisini nasıl geri kazandırdığını merak ediyorsanız şöyle açıklayayım: Bu insanların gözlerinin merceklerinde görmelerini engelleyen bulanıklıklar mevcut. Cerrahımız, bu bulanıklıkları mercekten vakumlayarak boşaltıyor ve merceği yapay bir muadili ile değiştiriyor. Bu kadar basit!”

Daha önce Türk YouTuber Ruhi Çenet’in de buna benzer bir projesi olmuştu:

Daha önce Ruhi Çenet de benzer bir işlem ile 30 yıldır görme yetisine sahip olmayan 94 yaşındaki birini tedavi ettirmişti.

Çok paraya sahip olan ve ünlü olan insanların böyle projelere imza atmaları gerçekten çok önemli çünkü farkındalık oluşturuyorlar. Umarız gelecekte böyle daha fazla proje görebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir