Sosyal Medya Püf Noktaları

iPhone’larda ve iPad’lerde fotoğrafları PDF’e dönüştürme [Nasıl yapılır?]

iPhone’larda ve iPad’lerde fotoğrafları PDF’e dönüştürme [Nasıl yapılır?]

Tarama özelliği bir süredir iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. iPad kullanıcılarının da kullanabilecekleri tarama özelliği sayesinde kullanıcılar fotoğraflar uygulamasındaki fotoğrafları PDF’e dönüştürülebiliyor.

Bu işlemin nasıl yapıldığını sizlere aktarmak istiyoruz. iPhone’da veya bir iPad’de Fotoğraflar uygulamasını seçtikten sonra PDF’e dönüştürmek istediğiniz fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Bu fotoğrafı seçtikten sonra sol alt köşedeki ikona ve ardından yazdır seçeneğine tıklayın. Yazdır seçeneğine tıkladıktan sonra alt kısımda yer alan fotoğrafa uzun bir süre tıklamalı ve sol alt taraftaki ikona basarak fotoğrafı PDF’e dönüştürebilirsiniz.  Dönüştürülen PDF dosyasını bu sekmedeyken dilediğiniz kişiye mesaj ve mail olarak göndermek de mümkün.

Apple, çektiğiniz fotoğrafları da PDF’e dönüştürmeye olanak tanıyor. Bunun için Notlar uygulamasına ve ardından alt kısımda yer alan kamera ikonuna tıklamak gerekiyor. Kamera ikonunda yer alan Belge Tara özelliğine basarak istediğiniz fotoğrafları veya belgeleri PDF’e dönüştürebilirsiniz. Eğer çok sayıda PDF taramayı planlıyorsanız bunun için PDFpen 6 uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama dönüştürülen PDF dosyalarınızı dilediğiniz gibi düzenlemeye, eklemeye veya silmeye imkan tanıyor.  Kullanışlı bir uygulama olan PDFpen 6’nın tek dezavantajı ise yüksek fiyatı. 79,99 TL’ye satılan uygulama hem iPhone hem de iPad’lerle uyumlu şekilde çalışıyor.

Belge imzalama

– Notlar’ı açın ve nottaki belgeye dokunun.
– Paylaş tuşuna, ardından İşaretleme tuşuna dokunun.
– Ekle tuşuna, ardından İmza simgesine dokunun ve kayıtlı bir imza ekleyin veya yeni bir imza oluşturun. Ardından imza kutusunun boyutunu ayarlayabilir ve belgede istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
– Bitti’ye dokunun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir