Sosyal Medya Püf Noktaları

iPhone’larda pil yüzdesini görme [Nasıl yapılır?]

iPhone’larda pil yüzdesini görme [Nasıl yapılır?]

Apple, iPhone X modeliyle birlikte çentikli tasarıma geçiş yapmıştı. iPhone X ve daha yeni iPhone modellerinde çentik kullanıldığı için pil seviyesi ne yazik ki ana ekran üzerinde gösterilemiyor. iPhone’larda pil yüzdesini görme için iki farklı yöntem bulunuyor. 

Pil yüzdesini öğrenmek için ilk yöntem kontrol merkezinin açılması. Kontrol merkezi, ekranının sağ üst köşesinden aşağıya doğru kaydırıldığında açılıyor. Kontrol merkezi açıldıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde pil yüzdesini görmek mümkün. iPhone’larda pil yüzdesini görme bunun haricinde widget özelliği sayesinde öğrenilebiliyor. Pil yüzdesini widget olarak eklemek için ilk etapta ana ekrandayken sola tarafa kaydırma işleminin yapılması gerekiyor. Daha sonrasında widget sekmesindeyken en alt tarafa gelip düzenleye tıklayın. Sonrasında sol üst tarafta yer alan ”+” ikonuna tıklayın. Araç takımlarında yer alan ”pillere” dokunarak pil widget’ını iPhone’lara ekleyebilirsiniz. Pil yüzdesi farklı tasarımlarla kullanıcılara sunuluyor.

iPhone’larda pil yüzdesini görme sadece iPhone’lar için geçerli değil

Üç farklı kullanım senaryosunun yer aldığı widget’ta iPhone’lar haricinde bağlı Bluetooth aksesuarlarının pil seviyesi de görüntülenebiliyor. Eğer AirPods veya Apple Watch modellerinden birine sahipseniz bu cihazların kalan pil durumları da widget sayesine öğrenilebiliyor. Bu arada iPhone’larda pil ömrünü uzatmak için çeşitli yöntemler de bulunuyor. iPhone’larda pil ömrünü uzatmayla ilgili ipuçlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

bir iPhone modeline sahipseniz pil yü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir