Sosyal Medya Püf Noktaları

Instagram’da çoklu hesap kullanımı [Nasıl yapılır?]

Instagram’da çoklu hesap kullanımı [Nasıl yapılır?]

Instagram uygulamasında çoklu hesap kullanımı giderek daha da yaygınlaşıyor. Özellikle iş ve kişisel kullanım için ayrı hesaplar açan kişilerin sayısı epeyce fazla.

Bazı kişiler ise kendi hesapları haricinde farklı hesaplar açarak listelerinde olmadıkları kişileri gözetliyor. Instagram, çoklu hesap kullanmak isteyen kullanıcıların birden fazla hesap eklemesine imkan tanıyor. Uygulamada çok sayıda hesap açan kullanıcıların sürekli oturum açıp kapatmasına ise ihtiyacı yok. Kullanıcılar tüm hesaplardan bildirim alabiliyor. Bugün sizler için çoklu hesap kurulumuyla ilgili bir rehber hazırladık.

Instagram’da çoklu hesap açmak için ilk olarak uygulamayı açın ve ardından sağ alt taraftaki profil simgesine dokunun. Kimlik bilgilerinizle oturum açtıktan veya yeni bir hesap oluşturduktan sonra sağ alt kısımda profil fotoğrafınız karşınıza çıkıyor. Profil fotoğrafınıza uzun tıkladıktan sonra bu kısım üzerinden farklı Instagram hesaplarınızı kolayca ekleyebilirsiniz.

Instagram

Instagram çoklu hesaba giriş için iki farklı yol sunuyor

Hesaplar arasında geçiş yapmak için iki farklı yol var. Birinci yol profil sayfanızdayken sol üst köşede yer alan kullanıcı adınıza tıklamak. Bu alana tıkladıktan sonra açık olan tüm hesaplar kolayca görülüyor. İkinci yol ise herhangi bir kısımdayken sağ alt taraftaki profil fotoğrafınıza uzunca tıklamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir