Haberler

Instagram, Son Günlerin Popüler Uygulaması BeReal’ın En Sevilen Özelliğini Çaldı: Anlık Foto Atsana, Önlü Arkalı…

Instagram, Son Günlerin Popüler Uygulaması BeReal’ın En Sevilen Özelliğini Çaldı: Anlık Foto Atsana, Önlü Arkalı…

Günümüzde giderek TikTok’a evrilen Instagram, Meta’nın ‘ödünç alma’ stratejisi kapsamında ‘yeni’ bir özelliğe daha kavuşmaya hazırlanıyor. Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni detaylar, Instagram’ın son dönemin popüler uygulamalarından BeReal’ın kritik bir özelliğini bünyesine katacağını gösterdi.

Instagram’ın test etmekte olduğu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, tam anlamıyla ‘anlık’ paylaşma şansına kavuşacaklar. Instagram, her gün farklı bir zamanda kullanıcılara bir bildirim gönderecek ve bir fotoğraf paylaşmasını hatırlatacak. Bu fotoğrafın paylaşılması içinse iki dakikalık bir süre verilecek.

Yeni özellik nasıl kullanılıyor?

instagram

Şu anlık ‘Candid Challenges’ adını taşıyan yeni özellik, uygulamada ‘Hikâyeler’ bölümünde gözükecek. Özelliğin aktifleştirilmesiyle birlikte gelen bildirimlerde kullanıcılar hikâye sayfasına ulaşacaklar. Kullanıcılar, sadece çift kamera ile çekim yapabilecekler. Yani hem ön kamera hem de arka kameralarını kullanacaklar ve böylece bulundukları mekânı ve kendilerini gösterecekler.

Uygulama, şu anda kullanıcılarla test edilmiyor:

Paluzzi’nin özelliği ortaya çıkarmasıyla birlikte Meta’ya ulaşan The Verge, özelliğin durumu hakkında bilgi aldı. Bir Meta sözcüsü, yaptığı açıklamada özelliğin şu anda şirket içinde test edildiğini ve diğer kullanıcılara yansıtılmadığını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir