Haberler

Instagram, İçerik Üreticileri İçin Yeni ‘Öneriler’ Kılavuzunu Yayınladı: Bu Adımları Takip Ederek Keşfet’e Daha Kolay Çıkabilirsiniz

Instagram, İçerik Üreticileri İçin Yeni ‘Öneriler’ Kılavuzunu Yayınladı: Bu Adımları Takip Ederek Keşfet’e Daha Kolay Çıkabilirsiniz

Sosyal medya içerik üreticiliği belki de 21. yüzyılın en popüler mesleklerinden biri haline geldi. Her ne kadar insanlar sosyal medyada içerik üretip para kazanmanın kolay olduğunu düşünse de aslında günümüzde popüler olmak gerçekten zor.

Ancak imkânsız değil. Instagram, tam da bu konuyla alakalı yeni bir blog yazısı yayınladı. Yayınlanan yazıda Instagram, önerilenler kısmına nasıl daha kolay bir içerik üreticilerinin şekilde çıkabileceğini anlattığı bir kılavuz hazırlamış, gelin detaylarına ufaktan bir bakalım.

Instagram’da Keşfet sayfasına çıkmanın yolu nedir?

Instagram, paylaştığı blog yazısında detaylı bir şekilde nasıl keşfete düşebileceğinizi adım adım anlatmış. Biz de oradaki önerilerden en öne çıkanları bir özet halinde sizlere sunuyoruz. Instagram önerilerine çıkabilmek için öncelikle buna uygun olmanız gerekiyor. Instagram önerilerine uygun olmak için:

Şiddet içeren içerikler, Tütün veya muadili ürünlerin tüketildiği içerikler, Cinsel içerikli içerikler gibi Instagram’ın kurallarına uymayan içerikler üretmemeniz gerekiyor.

Hatta sayfanızda çok fazla Instagram kurallarını ihlal eden içerik varsa ne kadar takipçiniz olursa olsun Keşfet sayfasına çıkmaya uygun olmazsınız. Instagram’ın Keşfet sayfasına çıkabilmek için ne tür içerikler üretmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, Instagram bu yazısında ona da detaylıca değinmiş. Keşfet sayfasında yer alabilmek için:

Orijinal içerikler paylaşmanız, (daha önce Instagram’da paylaşılmamış) Orijinal Reels’ler çekmeniz, (telefon ekranına uygun, yüksek çözünürlüklü, yaklaşık 90 saniye uzunluğunda, ilk 3 saniyede izleyiciyi kitleyebilecek, başka uygulamalardan alınmamış Reels’ler) Uygun anahtar kelimeler (insanların Instagram’ın arama kısmında aratabileceği) girmeniz gerekiyor.

Bütün bunları uyguladığınızda eğer bir içerik üreticisi değilseniz olmaya başlayabilir, eğer bir içerik üreticisiyseniz kendinizi çok daha fazla geliştirebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir