Haberler

Google Meet Toplantıları Dolmuşa Dönüyor: Bas Konuş Özelliği Geliyor

Google Meet Toplantıları Dolmuşa Dönüyor: Bas Konuş Özelliği Geliyor

Teknoloji devi Google, Meet ve Duo uygulamalarını birleştirmek için oldukça karmaşık bir süreçten geçiyor. Bu süreçte “neden işleri az daha karışık hale getirmiyoruz ki?” diye düşünmüş olsalar gerek, zira Zoom’daki bir özelliği de Meet’e ekleyecekleri ortaya çıktı.

Zoom toplantılarında görmüş olduğumuz konuşmak için bir tuşa basma özelliği Meet’e de gelecek. Böylece her konuşmak istediğimizde tekrar tekrar sessize alıp ses açmakla uğraşmamız gerekmeyecek. 

Şükür kavuşturana

google meet

Google gibi beğenilen her özelliği bir şekilde kendi platformlarına kopyalayabilen bir firmanın, bas-konuş gibi temel bir özelliği şimdiye kadar Meet’e getirmemiş olması aslında oldukça dikkat çekici. Akıllı telefonlardan önce konferans aramalarında bile kullanılabilen bu özellik pek çok toplantı uygulamasında da yer alıyor. Zoom da bu özelliği 2020 yılında kullanıcılarına sunmuştu. 

Alphabet çatısı altında faaliyet gösteren Google’ın bir blog gönderisi ile yaptığı açıklamaya göre, bahsi geçen özellik 9 Eylül’de tüm Workspace kullanıcılarına açılacak. Yine de özelliğin tüm kullanıcılara açılması ise 15 günü bulabilecek. Öte yandan özellik geldiğinde varsayılan olarak aktif olmayacak, kendiniz aktif hale getirmeniz gerekecek.

Meet ve Duo’nun birleşme süreci şu anda devam ediyor. Her iki uygulamaya da Meet üzerinden erişiliyor. Bir noktada orijinal Meet de Duo da Meet üzerinde birleşmiş olacak. Haliyle aktif olarak kullanılabilen biri orijinal biri yeni iki tane Meet bulunuyor. Yeni özelliğin hangi Meet’e geleceği ise henüz bilinmiyor.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir