Sosyal Medya Püf Noktaları

En sevilen iOS 16 özelliği fotoğraflardan obje ayırma oldu

En sevilen iOS 16 özelliği fotoğraflardan obje ayırma oldu

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemiyle birçok yeni özelliği karşımıza çıkardı.

WWDC22 etkinliğinin en önemli duyurusu olan, tüm detaylarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında görebileceğiniz destekli tüm iPhone modelleri için geçtiğimiz hafta indirilebilir hale geldi. İşte bu işletim sisteminin açık en çok beğenilen yanı fotoğraflardan obje ayırma altyapısı oldu. Apple bu özelliği kendisi tam olarak şöyle açıklıyor: “Kullanıcılar şimdi bir fotoğrafın süjesini basılı tutup arka plandan kaldırarak Mesajlar gibi uygulamalara yerleştirebiliyor. Bu özellik Ekran Görüntüsü, Hızlı Bakış, Fotoğraflar, Safari ve çok daha fazlasında çalışıyor. 

Kullanıcılar tarafından çok beğenilen özellik, sadece A12 Bionic ve daha yeni bir çipe sahip iPhone modellerinde (Xs ve sonrası) kullanılabiliyor. Özelliği kullanmak ise oldukça basit. Fotoğraflar (Yerleşik fotoğraf galerisi) içerisine kaydettiğiniz bir fotoğrafı açmanız ve fotoğraf içerisinde seçmek istediğiniz objenin üzerine basılı tutmanız yeterli oluyor.

Yapay zekâ sistemi fotoğrafı tarıyor ve belirlediğiniz objeyi gerçekten çok iyi şekilde seçerek fon olmadan dışa çıkarabiliyor. Bu seçim sürecinde objenin sınırlarını gösteren şık bir animasyon gözler önüne seriliyor. Bunu aşağıdaki kısa video gözler önüne seriyor.

the best iOS 16 feature is being able to automatically cut people out of a photo and create a transparent PNG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir