Haberler

Elon Musk Kendine Torpil Yaptı: Twitter Ana Sayfası Elon Musk Paylaşımlarıyla Doldu Taştı

Elon Musk Kendine Torpil Yaptı: Twitter Ana Sayfası Elon Musk Paylaşımlarıyla Doldu Taştı

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan Elon Musk, platform ile ilgili oldukça dikkat çekici bir karar almış gibi görünüyor. Zira Twitter’a girip gezinti yapan kullanıcılar, takip etseler de etmeseler de Elon Musk’ın paylaşımlarını görmeye başladılar.

Twitter’daki paylaşımlar “Sana Özel” ve “Takip Edilenler” şeklinde iki farklı bölüm altında gösteriliyor. Eğer Sana Özel bölümüne girer ve bir süre gezinti yaparsanız, Elon Musk tarafından yapılan paylaşımları sıklıkla görmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu bir hata değil. Edinilen bilgiye göre Musk, platform algoritmasının bu şekilde çalışmasını sağlamak için talimat verdi. Ekip de Musk’ın istediğini yaptı.

Elon Musk, paylaşım görüntüleme sayısı düşük olduğu için bir yazılımcıyı kovdu!

Elon Musk Twitter

Elon Musk, bundan birkaç gün önce dikkat çeken bir gelişme ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Musk, paylaşımlarının görüntüleme sayısı düşük olduğu için yazılımcılarla bir toplantı yaptı. Bu toplantı sonucunda bir mühendis de kovuldu. Yapılan incelemelerde ise Twitter algoritmasında herhangi bir hata tespit edilemedi. İşin aslı, kullanıcıların Elon Musk’a olan ilgisini kaybetmesiydi. Zira Musk’ın hesabı, Nisan 2022’de platformdaki en popüler hesaplar arasındaydı.

Elon Musk’tan açıklama: Bizi izlemeye devam edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir