Haberler

Aylık Instagram Çöküşümüz Hayırlı Olsun: Instagram’a Erişilemiyor (Güncelleme)

Aylık Instagram Çöküşümüz Hayırlı Olsun: Instagram’a Erişilemiyor (Güncelleme)

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ın sürekli çökmesi artık neredeyse bir rutin haline geldi. Hatta öyle ki bazı kullanıcılar Instagram uygulaması sorunsuz çalıştığında endişeleniyor(!).

Ve tabii ki tahmin edebileceğiniz üzere Instagram’a geçtiğimiz dakikalarda yine erişim sorunu yaşandı. Erişim sorunu, hem Android hem de iOS kullanıcılarında görülse de her iki işletim sisteminde farklı hatalar görüldü.

Android’de tamamen erişilemeyen Instagram iOS platformunda yarım yamalak çalışıyor

Android kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu uygulamayı açtıktan birkaç saniye sonra uygulamanın çöktüğünü rapor ediyor. Bazı kullanıcılar ise uygulamaya girdiklerinde hesaplarından çıkış yapıldığını ve giriş yapamadıklarını belirtiyor. iOS kullanıcıları ise uygulamaya sorunsuz bir şekilde girebiliyor ancak anasayfa, keşfet ve ayarlar sekmeleri düzgün çalışmıyor.

Instagram’da yaşanan bu sorun sadece ülkemize özel değil. Downdetector’daki verilere göre dünya üzerindeki tüm ülkelerde aynı anda sorunlar yaşanmaya başladı. Sorunun nedeninin Instagram’ın aylık sunucu yedeklemesi olduğu düşünülüyor.

Peki Instagram sizde şu anda ne durumda?

Güncelleme

Yedeklemenin tamamlanmasıyla birlikte Instagram uygulaması hem Android hem de iOS platformunda düzeldi. Şu anda anasayfa, keşfet ve ayarlar kısmı sorunsuz çalışırken kullanıcılar uygulamanın çökmediğini ve giriş yapılabildiğini rapor etmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir