Sosyal Medya Püf Noktaları

Yeni bir Apple kimliği oluşturma [Nasıl yapılır?]

Yeni bir Apple kimliği oluşturma [Nasıl yapılır?]

Kullanıcıların Apple servislerinden yararlanabilmesi için Apple kimliklerine sahip olması gerekiyor. Kullanıcılar Apple kimliklerini iOS cihazlar haricinde Mac veya Windows‘lu bilgisayarlarda oluşturabiliyor.

iPhone veya iPad kullanıcılarının Apple kimliği oluşturabilmesi için ilk etapta App Store’u açması ve daha sonrasında ”Yeni Apple Kimliği Yarat” seçeneğine dokunulması gerekiyor.  Kullanıcıların belirledikleri e-posta adresi bir Apple kimliğine dönüşüyor. Kullanıcılar kredi kartı ve fatura bilgilerinin ardından telefon numarasını onaylıyor. Bu sayede kimlik doğrulanıyor ve kullanıcılar gerektiğinde hesaplarını kurtarabiliyor.

Mac’te Apple kimliği oluşturma

Apple menüsü – Sistem Tercihleri’ni seçin.Giriş Yap’ı tıklayın.Kimliği yarata tıklayın, ardından ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

Windows’lu bilgisayarlarda Apple kimliği oluşturma

Windows için iTunes’u açın. En son sürümün yüklü olduğundan emin olun.Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Hesap > Giriş Yap’ı seçin. Yeni kimliği yarata tıklayın.Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacak.Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir