Haberler

Twitter, ‘Ücretsiz’ Mavi Tiklerin Ne Zaman Kaldırılacağını Açıkladı (Şaka mı Bu?!)

Twitter, 'Ücretsiz' Mavi Tiklerin Ne Zaman Kaldırılacağını Açıkladı (Şaka mı Bu?!)

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, 44 milyar dolar karşılığında Elon Musk’ın kontrolüne geçtikten sonra radikal değişimler gördü. Bunların en büyüğü, doğrulama rozetlerinin Twitter Blue kapsamına alınmasıydı. Bu kararla kullanıcıların, doğrulanmış hesap sahibi olmak için Twitter’a ödeme yapmaları gerekecekti. Geçmişten beri doğrulama rozetine sahip olan kullanıcılar ise ödeme yapmamaları halinde rozetlerini kaybedeceklerdi.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Twitter’ın platformdaki resmi hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşıma göre ücretsiz olarak alınan doğrulama rozetler, 1 Nisan itibarıyla kalkacak. Ancak konuyla ilgili kafalar karışık. Zira 1 Nisan, dünya genelinde şaka günü olarak biliniyor. Teknoloji dünyasında, bunun Elon Musk tarafından gündeme getirilmiş bir şaka olabileceğine de inanılıyor.

İnsanları korkutmaya ve Twitter Blue abonesi yapmaya çalışıyor olabilir!

Elon Musk

Elon Musk’ın troll bir kişiliğe sahip olduğu aşikar. Hal böyle olunca milyarder patronun Twitter’daki kullanıcıları korkutmaya çalışıyor olması çok olası. Buradaki amaç, milyonlarca doğrulanmış hesap sahibini Twitter Blue’ya abone yapmaya çalışmak olabilir. İşin bir de şöyle garip bir yanı var. Musk, Twitter’daki yeni özellikleri genelde kendi hesabından duyuruyor. Bu kez “Twitter Verified” hesabı kullanıldı.

Yapılan paylaşımda 1 Nisan yerine başka bir zamandan bahsedilseydi, şüphe duyacağımız bir şey olmazdı. Kararın gerçek olup olmadığını o gün göreceğiz.

Twitter Verified hesabından yapılan paylaşım şöyleydi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir