Haberler

Twitter, Spotify Gibi Siteler 90’lı Yıllarda Olsaydı Nasıl Görünürdü?

Twitter, Spotify Gibi Siteler 90'lı Yıllarda Olsaydı Nasıl Görünürdü?

Milyonlarca kişinin kullandığı uygulama ve sosyal medya platformları, en yeni teknolojilerle tasarlanarak kullanıcılara kolay, modern ve şık bir görünüm sunmayı hedefliyor. Zyro adlı bir web tasarımcısı, Spotify, Twitter ve Twitch gibi uygulamaları aşina olduğumuz modern tasarımlarından uzaklaştırıp, bu uygulamalara nostaljik bir hava vermeye çalıştı.

Dünyada en çok kullanılan uygulamaları yeniden elden geçiren Zyro, yapmış olduğu tasarımlarla tüm bu sitelere nostaljik bir 1990’lar görüntüsü vermeyi başardı. Zyro ve ekibinin yapmış olduğu bu çalışma, 90’lı yıllarda internet bu kadar yaygın olsaydı sosyal medya platformları nasıl görünürdü sorusuna yeni bir bakış açısı getirdi.

90’lı yılların tarzı, modern uygulamalarla birleşti

zyro twitch

Zyro ve ekibi, bu projeyi hayata geçirebilmek için her bir uygulamanın internet sitesinde yer alan tasarım geçmişlerini inceledi. Daha sonra bu tasarımlar, 90’lı yılların tarzını yansıtan piksel görüntülere entegre edildi ve kullanıcıların sıfırdan etkileşime girebileceği siteler sıfırdan yaratıldı.

90’lı yıllarda ünlü olan çoğu şeyi popüler uygulamalarla birleştiren Zyro’nun bu projesine gösterilen ilgi epey yoğun oldu. Tamamen 90’lı yılların tarzına sahip Whatsapp, YouTube, Twitter ve Spotify gibi 8 farklı uygulamanın hepsini görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir