Haberler

Twitter Kurucusu Jack Dorsey’den “Trump’ın Banını Açacağım” Diyen Elon Musk’a Destek (E Sen Banlamadın mı Zaten?)

Twitter Kurucusu Jack Dorsey’den “Trump’ın Banını Açacağım” Diyen Elon Musk’a Destek (E Sen Banlamadın mı Zaten?)

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Elon Musk‘ın Twitter’dan banlanan eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Milyarder iş insanı tarafından yapılan açıklamalarda Donald Trump’ın Twitter’daki banının kaldırılabileceği ifade edilmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey‘den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Jack Dorsey, Elon Musk’ın aldığı kararı desteklediğini söyleyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Açıklamaya göre Donald Trump’ın Twitter’dan kalıcı olarak banlanması, o dönemler CEO’luk koltuğunda oturan Dorsey’i rahatsız etmişti. Kendine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Dorsey, Ocak 2021’de paylaştığı floodu alıntılayarak o dönemlerdeki duruşunun da benzer olduğunu belirtti.

“Kalıcı banlamalar bizim başarısızlığımızdı”

Donald Trump Twitter

Aslına bakacak olursak Jack Dorsey’in yaptığı açıklamaların samimi olduğunu düşünebiliriz. Çünkü Dorsey’in 14 Ocak 2021’deki paylaşımlarına baktığımızda kamu güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını, ellerinde başka bir çarenin kalmadığını söylediğini görüyoruz. Ancak Donald Trump’ın banının olaylar durulduktan sonra neden kaldırılmadığı sorusu hala yanıtsız. Dorsey, kalıcı banlamaların kendi başarısızlıkları olduğunu ve bu tür hamlelerin genelde hiçbir işe yaramadığını ifade ediyor.

Jack Dorsey’in Twitter’daki paylaşımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir