Haberler

Twitter, Hesabınıza SMS Yoluyla Güvenli Bir Şekilde Erişebilmeniz İçin Artık Para Talep Edecek

Twitter, Hesabınıza SMS Yoluyla Güvenli Bir Şekilde Erişebilmeniz İçin Artık Para Talep Edecek

Elon Musk, bu Twitter Blue meselesini iyiden iyiye kullanıcıların gözüne sokmaya başladı gibi duruyor. Artık dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın ‘sade’ üyeleri, iki aşamalı SMS doğrulamasını kullanamayacaklar.

Twitter’ın yeni yönetiminin bu hamlesi, her ne kadar öyle söylenmese de insanları Twitter Blue kullanmaya teşvik etmek ve SMS ücretlerinden tasarruf etmek amaçlı olduğu düşünülüyor.

İki Aşamalı Doğrulama SMS’ini sadece Twitter Blue üyeleri kullanabilecek

Twitter hesabında iki aşamalı doğrulama kullanan insanlar, bu sabah uygulamaya girdiklerinde bu yukarıdaki uyarı ile karşılaşmış olabilirler. Uyarıda özetle şu yazıyor: “İki aşamalı doğrulama SMS’ini kaldırın, bu özelliği 19 Mart 2023’a kadar kaldırmazsanız hesabınıza erişimi kaybedersiniz.”

Twitter’da 19 Mart 2023 tarihinden sonra iki aşamalı doğrulamaya sahip olmanın tek yolu, platformun ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue’ya dahil olmak. Bu arada 19 Mart tarihi, sadece iki aşamalı doğrulamayı önceden kullananlar için.

Eğer şu anda Twitter’a girip iki aşamalı SMS doğrulamasını açmak isterseniz, bir üstteki görseldeki uyarıyı alıyorsunuz. Eğer hesabınızı güvenli tutmaya devam etmek istiyorsanız, Google Authenticator gibi bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir