Haberler

Twitter, ‘Adeta Twitter’da Yaşayan’ Kullanıcıları da Kaybetmeye Başladığını İtiraf Etti

Twitter, 'Adeta Twitter'da Yaşayan' Kullanıcıları da Kaybetmeye Başladığını İtiraf Etti

Elon Musk’ın almak için 44 milyar dolarlık teklifini yinelediği Twitter, bugün çarpıcı bir haberle gündeme geldi. Reuters tarafından ele geçirilen bir şirket içi araştırma belgesi, Twitter’ın en değerli kullanıcılarını kaybettiğini ortaya koyuyordu.

Twitter ekibi tarafından hazırlanan belge, platformdaki Tweet’lerin %90’ını paylaşan, platforma haftanın 6-7 günü giren, şirketin küresel kazancının yarısından sorumlu olan “ağır Tweet’çiler” grubunu yüksek hızda kaybettiğini itiraf ediyordu. Belgeye göre bu kayıp, pandeminin başından sonra hissedilmeye başladı.

Tek sorun en değerli kullanıcılarını kaybetmek de değildi:

Üstelik en değerli kullanıcılarını kaybetmenin yanı sıra Twitter, platformdaki pek çok konuya olan ilginin de azaldığını bildirdi. Haberler, eğlence ve spora olan ilginin düştüğü gözlemlendi. Twitter ekibi, özellikle e-spor ve internet kişiliklerine olan ilginin de düştüğünü ve buna fazlasıyla şaşırdıklarını açıkça belirtti.

Twitter’da azalan ilgiyle popülerliğini yitiren konuların yerini ise kripto para ve çıplaklık ve pornografiyi de içeren ‘NSFW’ türündeki içerikler aldı. Konulara yaşanan ilgi değişimi, tüm Twitter kullanıcılarını değil, İngilizce konuşan Twitter kullanıcılarını kapsıyordu.

Söz konusu belgenin tarihi Reuters tarafından belirtilmezken, belgenin Twitter satın alımını etkileyip etkilemeyeceği de henüz net değil. Twitter, belge hakkında da bir yorum yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir